×

Włocławek: Wypadek w parku linowym. 11-latek spadł z wysokości 6 metrów

We Włocławku mogło dojść do tragedii. 11-letni chłopiec podczas zabawy spadł z wysokości i trafił do szpitala. Wypadek w parku linowym badają policjanci. Sprawdzą czy mogło dojść do naruszenia przepisów o bezpieczeństwie.

Wypadek w parku linowym we Włocławku

Do groźnego wypadku doszło w środę 31 lipca. Uczestnicy półkolonii brali udział w zajęciach w parku linowym. W czasie przechodzenia przez przeszkody, 11-letni chłopiec spadł z wysokości 5-7 metrów. Dziecko trafiło do szpitala z urazami miednicy i ręki.

dziecko w parku linowym
Pixabay

Policja zbada przyczyny wypadku we Włocławku

Teraz sprawą wypadku zajmie się policja. Według wstępnych ustaleń, przyczyną upadku mogło być niewłaściwe upięcie uprzęży. Podinsp. Monika Chlebicz z Kujawsko-Pomorskiej policji zapowiada, że funkcjonariusze sprawdzą, czy osoby z obsługi obiektu zachowały wszelkie zasady bezpieczeństwa i jaki był stan techniczny urządzeń:

Dziecko trafiło do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie wiemy jeszcze jak zostanie zakwalifikowane to zdarzenie. Będziemy sprawdzali w jakich okolicznościach doszło do wypadku i czy możemy mówić o jakimś naruszeniu zasad bezpieczeństwa pod kątem Kodeksu karnego

Może Cię zainteresować

zamknij