×

Kierowca autobusu nie zatrzymał się na przejeździe i wjechał pod pociąg. Zdjęcia przerażają

W Owczarach na terenie gminy Lubin doszło do wypadku. Kierowca autobusu wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Cudem jest, że nikomu nic poważnego się nie stało. Świadkowie twierdzą, że prowadzący pojazd rozmawiał w czasie jazdy przez telefon.

Nie zatrzymał się przed znakiem STOP

Do tego bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w Owczarach na terenie gminy Lubin na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Autobus zderzył się z pociągiem towarowym. Według ustaleń funkcjonariuszy z ruchu drogowego, kierowca, gdy dojeżdżał do przejazdu, nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Wjechał wprost pod pociąg.

Na szczęście autobus był pusty

Na miejscu wypadku natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, policja, a także członkowie komisji powypadkowych kolei. Funkcjonariusze ustalili, że 54-letni kierowca busa w chwili zdarzenia rozmawiał przez komórkę. Na szczęście w pojeździe nie było żadnego pasażera. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Maszyniści, znajdujący się w lokomotywie także, nie potrzebowali pomocy lekarskiej.

Kierowco! Uważaj

Przy okazji tego wypadku policjanci po raz kolejny zaapelowali o uwagę i ostrożność do kierowców. Chwila nieuwagi może zakończyć się ogromną tragedią…

Polecane

Może Cię zainteresować