×

Przerażający wypadek samochodowy w okolicy Ostrołęki. Nie żyją trzy młode osoby

Trójka młodych ludzi poniosła śmierć w wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło w Jazgarce koło Ostrołęki – województwo mazowieckie. Samochód wypadł z drogi i z impetem uderzył w drzewo. W pojeździe obecne były cztery osoby.

Wypadek w Jazgarce

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19:00. Jak udało się ustalić policji, 23-letni mieszkaniec Ostrołęki podróżował w kierunku Kadzidła. Niespodziewanie, na jednym z zakrętów stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Samochód marki audi dachował. W pojeździe znajdowały się łącznie cztery osoby. Pasażerowie byli znajomymi. Kierowca oraz dwie pasażerki w wieku 22 i 23 lat ponieśli śmierć na miejscu. Jeden z pasażerów, 23-letni mężczyzna odniósł poważne obrażenia i trafił do szpitala. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podkom. Tomasz Żerański powiedział:

Niestety, w wyniku zdarzenia kierowca, jak i dwie pasażerki zginęli na miejscu.

Przez kilka godzin policja pod nadzorem prokuratora prowadziła działania mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Zgodnie z ustaleniami prokuratury wina za wypadek leży po stronie kierującego, który przemieszczał się ze zbyt dużą prędkością.

Mariusz B., kierując pojazdem, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego po wyjeździe w łuku w prawo zjechał na lewe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył lewą stroną samochodu w drzewo. Uderzenie było tak silne, że pojazd odbił się od drzewa i przewrócił na dach. W wyniku wypadku na miejscu zdarzenia zmarli kierowca oraz dwoje pasażerów. Jeden z pasażerów z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Jego stan zdrowia lekarze oceniają jako stabilny. W toku podjętych czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny miejsca wypadku i oględziny pojazdu Audi, wykonano oględziny zewnętrzne ofiar. Sekcje zwłok zostały zaplanowane na 27 i 28 kwietnia 2020 r.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay.com, maps.google.com, Freepik.com

Polecane

Może Cię zainteresować