×

Wypadek szkolnego autobusu w Wielkopolsce. Podróżowało nim 23 dzieci!

Wypadek szkolnego autobusu w Wielkopolsce. Dzisiaj (11.02) autokar, którym podróżowało 23 dzieci wypadł z drogi. Do zdarzenia doszło w okolicach Przykony.

Wypadek szkolnego autobusu w Wielkopolsce

Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 9.00 w miejscowości Kaczki Plastowe pod Turkiem. Dzieci miały dotrzeć do szkoły w Przykonie. Niestety tak się nie stało.

Autokar, w którym jechało 23 uczniów, 2 opiekunów oraz kierowca, przejechał przez przydrożny rów i zatrzymał się na polu. Najmłodsze z podróżujących dzieci miało 7, najstarsze 14 lat.

Są ranni

W wyniku zdarzenia pięcioro dzieci zostało rannych. Czwórka ma lekkie obrażenia, natomiast piąte dziecko doznało poważnego urazu dłoni.

Na szczęście autobus się nie przewrócił. Wtedy skutki zdarzenia mogłyby być jeszcze poważniejsze.

Na miejscu wypadku pracuje 9 zastępów straży pożarnej. Lądował również helikopter LPR (Lotniczego Pogotowia Ratunkowego).

Jak doszło do wypadku?

Autobus prowadził 68-letni kierowca. Wiadomo już, że mężczyzna był trzeźwy.

Według informacji przekazanych przez Andrzeja Borowiaka – rzecznika prasowego Policji w Poznaniu, autokar został zepchnięty z drogi z powodu silnych podmuchów wiatru.

Starsza aspirant Dorota Grzelka z policji w Turku, w rozmowie z portalem epoznan, dodaje:

Kierujący przekazał policjantom, że pojazd został zepchnięty przez silny podmuch wiatru, przez co nie zdołał opanować kierownicy i autobus zjechał do rowu, ocierając jeszcze o przydrożne drzewa

Jednak dokładne okoliczności, w jakich doszło do wypadku, będą jeszcze badane.

Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu w okolicach miejsca zdarzenia.

Na szczęście życiu żadnego z pasażerów nie zagraża niebezpieczeństwo

Fotografie: Twitter.com, Facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować