×

Wstępne wyniki sekcji zwłok Pawła Adamowicza. Znamy przyczynę zgonu

Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który został zaatakowany przez Stefana W. w niedzielę podczas finałowego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk, podczas dzisiejszej konferencji prasowej powiedziała:

Bezpośrednią przyczyną śmierci pana prezydenta był wstrząs krwotoczny, najprawdopodobniej współistniejący z niewydolnością wielonarządową, będącą wynikiem krwotoku wewnętrznego

Jak poinformowała rzeczniczka, Paweł Adamowicz miał zadaną ranę kłutą klatki piersiowej, oraz dwie rany kłute w obrębie brzucha. Dwie kolejne rany zlokalizowano na nadgarstku lewej ręki, co świadczy o reakcji obronnej prezydenta.

Wszystkie rany, obrażenia były zadane z dużą siłą. Na opracowanie ostatecznej opinii będziemy czekali po przeprowadzeniu przez biegłych badań histopatologicznych wycinków pobranych w trakcie sekcji zwłok oraz po zapoznaniu się przez nich z dokumentacją medyczną z okresu hospitalizacji pana Adamowicza – dodała Grażyna Wawryniuk

Biegli zbadają napastnika

Prokurator powołał biegłych, mających przeprowadzić badanie psychiatryczne 27-letniego napastnika, który 13 stycznia na oczach tysięcy Gdańszczan, śmiertelnie dźgnął nożem Pawła Adamowicza.

Od wyniku badania zależy, czy Stefan W. zostanie skierowany na dłuższe badanie sądowo-psychiatryczne. Termin jednak nie został jeszcze wyznaczony.

Może Cię zainteresować

zamknij