×

Sekcja zwłok miesięcznej Seleny. Matka dziewczynki przyznała się do zabójstwa

Przeprowadzona została już sekcja zwłok miesięcznej Seleny, która zginęła w nocy z sobotę na niedzielę w Warszawie. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z PAP przekazała, że prokuratura posiada już wstępne wyniki badań. Tymczasem 32-letnia Magdalena D.-M. usłyszała zarzut zabójstwa dziecka i usiłowania zabójstwa dwóch synów. Kobieta przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia.

Zwłoki niemowlęcia w mieszkaniu w Warszawie

Do koszmarnego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w jednym z mieszkań przy ul. Aleja Wilanowska w Warszawie. Zaczęło się od kłótni pomiędzy domownikami, 32-letnią Magdaleną D.-M. i jej mężem Tomaszem. W pewnym momencie mężczyzna wyszedł z mieszkania. Kiedy kobieta została sama z trójką dzieci: miesięczną Seleną, 3-letnim Natanielem i 9-letnim Oliwierem, rozpętało się piekło. Matka miała zacząć grozić swoim maluchom. W międzyczasie najstarszy z rodzeństwa napisał do babci, że „mama chce ich pozabijać”. Przerażona rodzina wezwała policję.

sekcja zwłok miesięcznej Seleny
Pxhere

Według nieoficjalnych informacji, jak podaje Radio ZET, dziadkowie i stryj przyjechali do mieszkania przed wezwanymi służbami. Nie mogli dostać się do środka, bo drzwi były zamknięte. Finalnie udało im się jednak skontaktować z 9-latkiem, którzy zrzucił im klucze przez balkon. Na miejsce w tym czasie przyjechała policja, która wraz z dziadkami i stryjem weszła do mieszkania. Tam wszystkim ukazał się przerażający widok. W środku zastali rannych chłopców. 3-latek miał uraz głowy, a 9-latek ranę ciętą szyi. Oboje trafili do szpitala. Ich stan od samego początku był poważny, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety, ich młodsza siostrzyczka nie miała tyle szczęścia. Miesięczna dziewczynka nie żyła. Miała rany kłute klatki piersiowej. Zwłoki niemowlęcia znajdowały się w łóżeczku.

Mieszkańcy luksusowego osiedla są wstrząśnięci. Uważają, że matka dzieci to „miła, sympatyczna kobieta”. Nigdy też nie słyszeli awantur w mieszkaniu tej rodziny.

Pixabay / Zdjęcie poglądowe

Sekcja zwłok miesięcznej Seleny

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z PAP poinformowała, że prokuratura posiada już wstępne wyniki sekcji zwłok tragicznie zmarłej Seleny. Wynika z nich, że dziewczynka zmarła w skutek odniesionych obrażeń, czyli wspomnianych ran kłutych.

W momencie odkrycia przerażającej zbrodni, matki dzieci nie było na mieszkaniu. Uciekła przed przyjazdem rodziny i policji. Wkrótce służby zatrzymały kobietę na cmentarzu w Starych Babicach. Informację tę potwierdził rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

Zadziałała dobra koordynacja działań poszukiwawczych. W jednej chwili do wszystkich patroli trafiła informacja o osobie poszukiwanej wraz z jej zdjęciem

– powiedział dodając przy tym, że „zatrzymanie przebiegło bardzo spokojnie”.

Tuż po zatrzymaniu podejrzana została przetransportowana do szpitala, gdzie przebywała pod nadzorem policji.

We wtorek przeprowadzono czynności z udziałem zatrzymanej, która usłyszała zarzut zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa nieletnich. 32-latka przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Ich treść objęta jest natomiast tajemnicą śledztwa.

Z uwagi na występujące w sprawie przesłanki procesowe prokurator skieruje wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania

– poinformowała Aleksandra Skrzyniarz.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Pixabay/Zdj. poglądowe (miniatura wpisu), Pixabay, Pxhere

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij