×

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał informację na temat stanu zdrowia 30 Polaków, którzy po powrocie z Chin przebywali w izolacji. Podejrzani o zarażenie koronawirusem 2019-nCoV przebyli kwarantannę we wrocławskim szpitalu. Niestety w poniedziałek kolejna osoba trafiła na obserwację. Obywatelka Chin przebywa obecnie w warszawskim szpitalu.

Wyniki badań Polaków z Wuhan

Znamy już dokładne wyniki badań Polaków przybyłych do Polski z Wuhan. Od niedzieli (2.02.2020) przechodzili oni kwarantannę w szpitalu wojskowym we Wrocławiu.

Do placówki trafiło 9 kobiet, 13 mężczyzn oraz 8 dzieci, którymi zajmował się sztab 3 lekarzy i 11 pielęgniarek. Na szczęście w badaniach laboratoryjnych nie wykryto obecności w ich organizmach koronawirusa 2019-nCoV. Jednak dopiero po powtórnych badaniach, Polacy będą mogli wrócić do domów.

Jak podał w oświadczeniu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska:

W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych zakończyliśmy badanie materiału pobranego od trzydziestu pacjentów, którzy w niedzielę wrócili z miejscowości Wuhan. W żadnej z badanych próbek nie stwierdziliśmy obecności koronawirusa. Oznacza to, że tych 30 pacjentów, którzy obecnie znajdują się w wojskowym szpitalu we Wrocławiu, na dzień dzisiejszy nie są nosicielami koronawirusa

Kolejne badanie Polacy przejdą pod koniec tygodnia

Chcąc mieć 100% pewność, że u nikogo nie rozwinie się wirus, lekarze postanowili przeprowadzić ponowne badanie pod koniec tygodnia.

Informację potwierdził również wiceminister Kraska:

Pacjenci pozostają we wrocławskim szpitalu. Ponowne badania przejdą pod koniec tygodnia. Takie są zalecenia WHO. Kiedy pacjenci wyjdą z tego oddziału, decyzja będzie podjęta przez lekarzy, którzy opiekują się tymi pacjentami

Kolejny przypadek pod obserwacją

W poniedziałek do warszawskiego szpitala trafiło dziecko, które wróciło z Pekinu. Młoda obywatelka Chin została poddana kwarantannie.

Jak przekazał wiceminister zdrowia pozostanie w szpitalu do czasu uzyskania wyników badań:

W poniedziałek do warszawskiego szpitala zakaźnego trafiło dziecko narodowości chińskiej, które powróciło z Pekinu. To dziecko jest pod obserwacją. Badania zostały pobrane. Czekamy na wyniki

Polecane

Źródła: www.rmf24.pl, www.se.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: Pixabay, Instagram

Może Cię zainteresować