×

Oskary 2020: W sieci ukazała się lista tegorocznych zwycięzców! Akademia Filmowa zaliczyła wpadkę?

Już w niedzielę poznamy laureatów tegorocznych Oscarów. W międzyczasie przypadkowo na Twitterze ukazała się informacja, która miała zdradzić kto w tym roku sięgnie po nagrodę. Czyżby doszło do wycieku?

Wyciekła informacja o zwycięzcach Oscarów

Fani kina nie mogą się doczekać ceremonii wręczenia najważniejszych nagród filmowych i z niecierpliwością poszukują informacji o tym, kto ma największe szanse na zwycięstwo. Niespodziewanie na Twitterze pojawił się wpis
Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zatytułowany „Moje prognozy oscarowe”.
Do każdej z kategorii został przypisany aktor, film lub reżyser, który został wskazany jako proponowany zwycięzca Oscara w 2020 roku. Wpis ukazał się w sieci na krótko i po kilku godzinach został usunięty przez Akademię Filmową. Jednak, czujni internauci zdążyli zrobić wcześniej zrzut ekranu postu. Od razu pojawiły się domniemania czy opublikowane informacje są dziełem hakerów czy może administrator celowo dodał wpis, aby wywołać falę oburzenia u odbiorców. Post wydaje się bardzo podejrzany ze względu na fakt, że członkowie Akademii mogli głosować tylko do wtorku 4 lutego.

Celowe działanie Akademii?

W tabeli za najlepszego reżysera uznano Sama Mendesa, twórcę „1917”. Z kolei, najlepszym filmem okazał się „Parasite”. Niektórzy uważają, że „wpadka” ma związek z uruchomieniem przez Akademię aplikacji do prognoz oscarowych. Aplikacja została wprowadzona do użytku około półtorej godziny przed ukazaniem się postu. W odpowiedzi na ogrom komentarzy ze strony śledzących sprawę internautów, Akademia napisała na Twitterze:

Zapraszamy fanów do dzielenia się z nami swoimi prognozami dotyczącymi Oscarów. Błąd na naszym Twitterze mógł wyglądać tak, jakby pochodził z naszego konta, ale tak nie było. Ta awaria została już naprawiona. A my ujawnimy wygranych już w niedzielę.

Polski akcent na gali Oscarowej

Amerykańska Akademia Filmowa nominowała w tym roku polski film „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy w kategorii „najlepszy film międzynarodowy”. Obraz opowiada historię 20-letniego Daniela, który podczas pobytu w zakładzie poprawczym przechodzi duchową przemianę i decyduje, że zostanie księdzem. Po opuszczeniu poprawczaka pod nieobecność miejscowego duchownego, zaczyna pełnić posługę kapłańską. Rywalami polskiego filmu są m.in. hiszpański „Ból i Blask” oraz koreański „Parasite”.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij