×

Wsparcie dla sześcioraczków z Tylmanowej! Otrzymają niemal milion złotych

Wsparcie dla sześcioraczków z Tylmanowej przyznane! Taką decyzję podjęto podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Małopolskiego. Dzieci przyszły na świat 20 maja 2019 roku, jako wcześniaki, a dzięki pomocy materialnej będą miały możliwość brać udział w rehabilitacji. Niestety z tego powodu rodzinę zaczął dotykać hejt.

Wsparcie dla sześcioraczków z Tylmanowej

Dotychczas wielodzietna rodzina otrzymała prezent od premiera Morawieckiego w postaci samochodu marki Volkswagen Transporter oraz wózków dla dzieci. Rodzice sześcioraczków mogą też liczyć na comiesięczne wypłaty 500+ na każde dziecko.

Ponadto władze województwa przekazały już wcześniej rodzicom sześcioraczków kwotę 485 tys. zł mającą na celu zakupienie wyprawki dla dzieci oraz zatrudnienie opiekunek. Teraz lokalne władze postanowiły zwiększyć wysokość wsparcia i wypłacić rodzinie aż 919 000 złotych z budżetu województwa.

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski uzasadnił decyzję słowami:

Posiadanie tak licznego potomstwa to błogosławieństwo, ale także olbrzymie wyzwanie. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli rodzicom wychowywać pociechy bez trosk o ich najważniejsze potrzeby.

Pierwsze w Polsce

Sześcioraczki z Tylmanowej przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży. Jest to pierwszy przypadek tak licznej ciąży mnogiej w Polsce. Rodzice spodziewali się przywitać na świecie pięcioro dzieci, jednak ku zaskoczeniu lekarzy w trakcie cesarskiego cięcia okazało się, że dzieci jest szóstka.

Waga poszczególnych noworodków w momencie narodzin wynosiła pomiędzy 890 g, a 1300 g. Zgodnie z danymi statystycznymi sześcioraczki rodzą się wyjątkowo rzadko – średnio raz na 4,7 mld ciąż na świecie.

Pieniądze są rodzinie bardzo potrzebne, ponieważ przedwcześnie urodzone dzieci mają obniżoną odporność, co sprawia, że opieka nad nimi wiąże się ze szczególną ostrożnością. Cała szóstka kilka razy w tygodniu musi brać udział w rehabilitacji. Co więcej, dzieci wymagają codziennej stymulacji w domu.

Marta Malec-Lech z zarządu województwa wyjaśniła, że taka kwota pomoże w odciążeniu rodziców od części obowiązków.

Zapewnienie im odpowiedniej opieki to prawdziwe wyzwanie, dlatego środki w wysokości ponad 919 tys. zł będą przekazane na rzecz rodziny, tak aby rodzice mogli zorganizować dla nich całodobową opiekę.

Fala nienawiści albo… zazdrości?!

Wielu internautów zaczęło kwestionować wysokość kwoty, jaką przyznano rodzinie, uznając że jest zbyt wysoka i zwracając uwagę, że pieniądze te zostały pobrane z ich podatków. Matka sześcioraczków odpowiedziała na Instagramie na nieprzychylne komentarze, tłumacząc że przyjęła pieniądze, ponieważ obawia się o przyszłość swoich dzieci.

Nie wiesz co przyniesie jutro, czy Twoje dzieci będą chodzić, mówić i dobrze się rozwijać. Skorzystasz z tej pomocy mając świadomość że prawdopodobnie spłynie na ciebie kolejna fala hejtu? Ja skorzystałam, jestem tylko człowiekiem, a słowa ranią. Ale trzymam się jednego: dobro dzieci jest najważniejsze.

wsparcie dla sześcioraczków z Tylmanowej 2
Instagram
wsparcie dla sześcioraczków z Tylmanowej 3
Instagram
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij