×

Sześcioraczki z Tylmanowej dostaną duże pieniądze. Auto od premiera było tylko początkiem

Sześcioraczki z Tylmanowej podbiły serca Polaków. To pierwsze takie narodziny w naszym kraju! Dzieci przyszły na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie 20 maja tego roku. Maluszki urodziły się przez cesarskie cięcie w 29. tygodniu ciąży. Malwina, Kaja, Zosia, Nela, Filip i Tymon – tak mają na imię maluchy. Ich narodzinami żyła cała Polska. Aż sam premier Morawiecki odwiedził sześcioraczki i ich rodzicom wręczył wyjątkowy prezent w postaci samochodu.

Oczywiście rodzice dostaną także 500+, a przy takiej gromadce na pewno się przyda!

Jednak to nie koniec finansowego wsparcia, które otrzymają rodzice uroczych bobasów. „Dziennik Polski” poinformował, że pomoc zaoferował również Sejmik Województwa Małopolskiego. Domowy budżet zasiliłby się o 100 000 złotych!

Sześcioraczki z Tylmanowej

Sześcioraczki z Tylmanowej dostaną kolejne finansowe wsparcie od władz

Projekt uchwały na rzecz jednorazowej pomocy dla rodziny został już zaakceptowany przez Zarząd Województwa. W następnej kolejności ma trafić do Sejmiku pod głosowanie na najbliższej sesji 17 czerwca.  Pomoc dla tak dużej rodziny z pewności byłaby nieoceniona. Dla pomysłodawców taki zastrzyk pieniędzy powinien być czyś naturalnym. W projekcie uchwały napisali:

Samorząd Województwa Małopolskiego aktywnie realizuje zadania z zakresu polityki prorodzinnej. Służą one m.in. wzmacnianiu wartości rodziny, stanowiąc podstawę rozwoju każdej lokalnej wspólnoty samorządowej

Do tej pory rodzice sześcioraczków otrzymali Volkswagena Transportera oraz wózki dla dzieci. Ponadto zaproponowano im opłacenie wynajmu mieszkania

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij