×

Sześcioraczki z Tylmanowej skończyły 2 latka! Tak świętowały urodziny

Sześcioraczki z Tylmanowej zna chyba cała Polska. Gdy się urodziły na żywo informowaliśmy o stanie zdrowia maluchów i jej mamy. Wczoraj obchodziły swoje drugie urodziny! Z tej okazji odwiedziła ich bardzo ważna osoba. Nie zabrakło życzeń i prezentów.

Sześcioraczki z Tylmanowej

Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie. Taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału. Dlatego narodziny pierwszego takiego rodzeństwa w Polsce odbiły się szerokim echem w całym kraju. O ich narodzinach słyszał chyba każdy, mocno trzymając kciuki, by każde z nich było zdrowe.

O godzinie 10.08 na świecie pojawił się Filip. Potem dołączyli do niego Zosia, Tymon, Nela i Kaja. Ostatnia dziewczynka, Malwina, sprawiła wszystkim ogromną niespodziankę – ani rodzice, ani lekarze, którzy monitorowali ciążę pani Klaudii, nie wiedzieli o jej istnieniu. Kiedy się urodziła, ważyła zaledwie 890 g.

Sześcioraczki spod Łącka
Instagram

Wkrótce cała szóstka została wypisana do domu, gdzie czekał na nich ich tata i starszy brat (wtedy miał 2,5 roku).

Sześcioraczki mają już 2 latka!

szescioraczkipl

Rodzice dziewczynek pochwalili się zdjęciem ze świętowania. Widać na nim całą gromadkę, w prawym rogu stołu, siedzi ich starszy brat – Oliwier.
Choć wiele osób zastanawiało się ile tortów pojawi się na urodzinkach, ich rodzice postawili na jeden gigantyczny tort.

Na ich instagramowym profilu możemy podglądać życie maluchów

Sześcioraczki z Tylmanowej spod Łącka stały się gwiazdami Internetu. Na zdjęciach, które ich mama zamieszcza w mediach społecznościowych widać, że dzieci szybko się rozwijają i nie brakuje im energii. W tym momencie na Instagramie obserwuje ich ponad 162 tys. osób. Świąteczna sesja zdjęciowa stała się prawdziwym hitem w sieci.

Sześcioraczki spod Łącka
Instagram

Odwiedziny specjalnego gościa

Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto, które obchodzimy 15 maja. Zostało ono ustanowione w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. To wspaniała sposobność do przypomnienia sobie, jak ważni są nasi najbliżsi i do podziękowania im za obecność.

Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski, z okazji tak ważnego dnia postanowił wybrać się z wizytą do sześcioraczków z Tylmanowej obok Łącka.

Rodzina jest podstawą dobrego funkcjonowania społeczeństwa. Jak mówił św. Jan Paweł II, Rodzina jest znakiem nadziei dla współczesnego świata. Nie przez przypadek to właśnie Rodzina stała się jednym z trzech filarów Strategii Rozwoju Województwa „Małopolska 2030”. Chcemy, aby w ciągu nadchodzącej dekady region stał się miejscem, które daje Małopolanom i ich rodzinom poczucie bezpieczeństwa i stabilności, oparte na poszanowaniu wartości duchowego i materialnego dziedzictwa

– powiedział podczas wizyty u sześcioraczków marszałek Witold Kozłowski.

Sześcioraczki spod Łącka
Twitter
Sześcioraczki spod Łącka
Twitter

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela skończyli właśnie 2 lata. Na zdjęciach zamieszczonych przez marszałka w mediach społecznościowych można zobaczyć, że cała gromada rośnie jak na drożdżach!

Twitter

Mieszkańcy gminy również mieli prezent dla maluchów

Na kanale YouTube gimny, pojawił się film z piosenką urodzinową. Wykonały ją dzieci mieszkające w okolicy z okazji ich urodzin.

Film obejrzysz tutaj:

Sześcioraczki spod Łącka
Twitter

Źródła: gazetakrakowska.pl
Fotografie: Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij