×

Wiadomo, kto wrzucił do puszki WOŚP 10 tys. zł! To nagranie z Krakowa wiele wyjaśnia

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już po raz 28! W Krakowie przy Placu Szczepańskim prawdopodobnie padł rekord, jeśli chodzi o największą jednorazową wpłatę w gotówce. Darczyńca wrzucił do puszki WOŚP 10 tys. złotych!

Wiemy, kto zdobył się na taki gest!

Wrzucił do puszki WOŚP 10 tys.

Na przyłączenie się do zbiórki wybrał nieprzypadkowe miejsce. To przy Placu Szczepańskim sam, jako dziecko, kwestował z puszką WOŚP. Teraz zamiast zbierać pieniądze, postanowił być jednym z najhojniejszych darczyńców.

Gdy jedna z internautek – pani Iwona, podzieliła się na Facebooku taką informacją, wiadomość rozeszła się wiralowo:

To chyba największy jednorazowy datek ? Aż 10 tysięcy złotych!

Ponad 6 tys. reakcji, tysiąc komentarzy i około 3,5 tys. udostępnień już po kilku godzinach od momentu publikacji. Kim był hojny darczyńca?

Znany youtuber wspiera WOŚP

Gdy podjechał na Plac Szczepański, wolontariusz WOŚP stał nieco zniechęcony. Rano w centrum nie było wielu osób, a więc i wielu zainteresowanych pomocą.

Tę sytuację uratował youtuber z kanału Budda TV. Wrzucił do puszki młodego mężczyzny aż 10 tys. złotych – w banknotach o nominałach 200 i 500 złotych. Nagrywał przy tym reakcję wolontariusza. A ta była bezcenna…

Wolontariusz był mocno zaskoczony, ale i szczęśliwy. Jak sam mówił, kwestuje co roku i tym razem miał nadzieję, że uda mu się pobić własny rekord. Dzięki Buddzie to marzenie stało się realne!

Poza hojnym wsparciem materialnym, youtuber wraz ze znajomym zaparkowali mustanga w okolicy Teatru Bagateli. Kolega youtubera chciał, by przez cały dzień darczyńcy oklejali jego samochód serduszkami WOŚP. Te plany podobno pokrzyżowała krakowska policja.

Bezinteresowna pomoc?

Nie da się ukryć, że youtuber z kanału Budda realizował również inny cel – dzięki hojnemu wsparciu dla WOŚP, uwiecznionemu na nagraniu, jego kanał na serwisie YouTube na pewno zyska. Chłopak przyznaje, że jego celem jest zdobycie miliona subskrypcji. Cel ambitny, ale dzięki hojnemu datkowi może się udać – o youtuberze zrobiło się głośno nie tylko w Krakowie.

Nawet jeśli akcja miała tzw. drugie dno, takie gesty warto promować. Co roku każda darowana złotówka daje nadzieje chorym dzieciom i ich rodzinom.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube.com, Facebook.com

Może Cię zainteresować