×

Najpopularniejszy wróżbita w Polsce zrobił coming out. Ma chłopaka od 20 lat!

Wróżbita Maciej zrobił coming out. Postanowił szczerze opowiedzieć o swoim prywatnym życiu: „Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał” – stwierdził.

Wróżbita Maciej zrobił coming out

Maciej Skrzątek (41 l.) to najbardziej rozpoznawalny wróżbita w Polsce. Jego pogoda ducha i pozytywne nastawienie do ludzi sprawiły, że doczekał się rzeszy wiernych fanów. Jest autorem trzech książek i prowadzi autorskie programy w telewizji oraz radiu.

Ostatnio został zaproszony do Radia Nowy Świat. W rozmowie z Elizą Michalik w audycji „W głębi duszy” postanowił dokonać coming outu jako gej. Przyznał, że ze swoim partnerem jest już od prawie 20 lat. O jego orientacji seksualnej wie głównie najbliższa rodzina i osoby z nim współpracujące:

Moi znajomi, przyjaciele, wszyscy współpracownicy czy dziennikarze, z którymi się spotykałem, wszyscy wiedzą. Ja się nigdy z tym nie ukrywałem, jeśli chodzi o kontakty bezpośrednie. I nigdy się tego nie wstydziłem, tylko uważałem, że to jest moje życie prywatne. Ten wywiad możemy potraktować jako mój coming out. Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał.

Przez dziennikarkę został zapytany o to, czy z powodu swojej orientacji był szykanowany. Wróżbita Maciej odpowiedział, że do tej pory nie doświadczył żadnych takich nieprzyjemności. Przyznaj jednak, że z uwagi na panującą w Polsce atmosferę nie spaceruje z partnerem za rękę. Pozwala sobie na to wyłącznie za granicą.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i bardzo się kochamy.

Jednakże najważniejsze dla niego było to, aby jego orientację seksualną zaakceptowała nieżyjąca już mama. Dodał także, że został ciepło przyjęty przez najbliższych partnera:

To nie są rodzice Tomka, tylko nasi i to jest piękne. Jestem w naprawdę szczęśliwym związku i może kiedyś weźmiemy ślub.

Chciałby wziąć ślub ze swoim partnerem

Eliza Michalik podczas rozmowy nawiązała do kwestii ślubu. Wróżbita Maciej przyznał, że gdyby tylko mógł, zawarłby związek małżeński. Jednakże głównie chodziłoby mu o względy praktyczne i formalne, a nie o udowadnianie miłości:

Nie potrzebuję tego, żeby udowodnić, że kogoś kocham. Ślub ułatwiłby jednak nasze życie, jeśli chodzi o sprawy spadkowe, notarialne czy medyczne. To przede wszystkim jest dla nas trudne, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby Tomek znalazł się w szpitalu, a ja nie mógłbym trzymać jego ręki.

Wielu fanów wróżbity pozytywnie przyjęło jego wyznanie. W komentarzach na Facebooku możemy przeczytać:

Te ciepłe światełka w pana oczach zawsze pokazywały, że jest pan naprawdę szczęśliwy i w życiu zawodowym, i w życiu prywatnym. Szczerze gratuluję panie Macieju takiego partnera życiowego, który wspierał pana całym swoim sercem na pana drodze życiowej, na której odniósł pan tak wiele sukcesów i usłyszał tak wiele słów uznania.

Gratuluję odwagi publicznego wyznania. Wiedziałam od początku, że to Pan Tomek jest wybrankiem serca. Wszystkiego dobrego dla Was.

Szkoda, że trzeba robić coming out, a nie żyć sobie swoim życiem i nie obawiać się oceny. Skoro jednak żyjemy w takiej rzeczywistości, to ważne, że Pan to zrobił i dla siebie i dla innych. Wszystkiego dobrego!

To kolejna postać polskiego show-bizensu, która w ostatnim czasie dokonała coming outu. Niedawno spore zainteresowanie wzbudził coming out dziennikarki TVN. Także Andrzej Piaseczny postanowił nie ukrywać swojej orientacji seksualnej. Przyznał się do niej podczas jednej z audycji w Radiu ZET.

Źródła: www.fakt.pl, dziendobry.tvn.pl, www.radiozet.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować