×

Michał Szpak jest queer! Artysta miał dość spekulacji, dlatego się przyznał

Michał Szpak jest queer. Piosenkarz zdobył się na szczere wyznanie, bo miał dość spekulacji na temat jego orientacji seksualnej. W końcu sam wytłumaczył, jaką jest osobą i co to właściwie dla niego oznacza.

Orientacja seksualna Michała Szpaka

Michał Szpak to bardzo barwna postać w show-biznesie i to od lat! Mimo młodego wieku artysta wielokrotnie szokował swoich fanów. Jego słowa, zachowanie oraz kreacje ciągle wywołują poruszenie i są szeroko komentowane.

Piosenkarz ma rzesze swoich wiernych fanów. Niedawno nawet mężatka wyznała miłość Michałowi Szpakowi. Są też tacy, którzy nie lubią młodego artysty i go hejtują. Jednak ani jedni ani drudzy nie mogli mieć pewności, co do jego orientacji seksualnej.

Ze względu na jego zamiłowanie do kolorowych paznokci, mocnego makijażu, wysokich obcasów i ekstrawaganckich strojów, wiele osób jest przekonanych, że artysta jest gejem. Ale informacje, które niedawno pojawiły się w mediach o słabości Michała Szpaka do czarnoskórych kobiet i jego marzeniu o posiadaniu dziecka z Afroamerykanką, wydają się temu przeczytać. I tak spekulować można bez końca…

Być może Szpak miał już tego dosyć i dlatego postanowił zabrał głos w sprawie swojej seksualności.

Michał Szpak jest queer

Nie od dziś wiadomo, że artysta wspiera społeczność LGBTQ+. Jednak sam nigdy oficjalnie nie zadeklarował, jakiej jest orientacji. A wręcz przeciwnie, podgrzewał sprzeczne plotki na swój temat.

W końcu Michał Szpak zdobył się na wyznanie, którego nikt się nie spodziewał. Kilka dni temu na swoim Instagramie artysta zamieścił wpis, w którym zasugerował, że jest „queer”.

I jeśli kiedykolwiek, queerowa istoto, poczujesz się sama, to pamiętaj: nigdy nie byłaś, nie jesteś i nie będziesz sama. Bo Queerarchia jest w Tobie! Queerarchia jest we mnie i w każdym, kto chce żyć jej prawem. (…) Bądź z nami, queerami.

Jednak w osobnym wpisie Szpak wyjaśnił, że te słowa, to nic innego jak oda o miłości. A w rozmowie z Pudelkiem dodał, że to oda wystosowana przez organizatora wydarzenia, w którym bierze udział.

Jest to oda, która została wystosowana przez organizatora wydarzenia, w którym biorę udział jako juror. Życie miasta nie jest mi obojętne i każda forma wsparcia jest ważna. Miesiąc wolności

– przekonywał.

I pewnie na tym sprawa by się zakończyła, gdyby nie oświadczenie Szpaka pod klipem do piosenki „24na7”, który opublikował na kanale YouTube w Boże Ciało, 16 czerwca. Jak zaznaczył artysta, to utwór, w którym pierwszy raz mówi szczerze o miłości.

TAK. JESTEM QUEER.
Zakochuje się w człowieku, nie w ciele.
Kocham ludzkie serca i dusze.
Od zawsze jestem reprezentantem wszystkich wolnych ludzi, którzy mają odwagę do życia w zgodzie ze swoimi uczuciami.

Kim są osoby queer?

Co to w ogóle oznacza „queer”? Kim są tzw. osoby queerowe?

OSOBY QUEER (Q/+) (lub osoby queerowe) to osoby, które nie określają swojej orientacji i tożsamości takimi słowami jak gej, lesbijka, osoba biseksualna czy transpłciowa. Po prostu nie czują, że te słowa dobrze je opisują albo w ogóle nie chcą dzielić ludzi w ten sposób.

– czytamy na portalu mnw.org.pl stowarzyszenia „Miłość nie wyklucza”.

A czym dla samego Michała Szpaka jest queer? Jak artysta rozumie to tajemnicze słowo?

Czym jest QUEER?
QUEER to po prostu świetlisty świr 💖. Czuje się świrem i nie wyobrażam sobie być kimkolwiek innym. Dziękuje Pudelkowi za próbę mojego coming outu 🐩lol
Gdy to zrobię – zrobię to tak, że wam kapcie spadną 💃🏼

– napisał piosenkarz w dalszej części swojego zaskakującego oświadczenia na YouTube.

Szpak przyznał też, że jego inspiracją do stworzenia własnego hymnu miłości był „List do Koryntian”. Zaskoczeni?

Źródła: www.se.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x