×

Sklep dla kobiet wyrzucił niebinarne klientko. Obsługa myślała, że to mężczyzna

Sklep dla kobiet wyrzucił niebinarne klientko, które chciało przymierzyć sukienkę na bal studniówkowy. Obsługa sugerując się wyglądem i płcią przypisaną przy urodzeniu, nie miała wątpliwości, że stoi przed nią mężczyzna, podczas gdy do tego konkretnego sklepu mogą wchodzić tylko kobiety i dzieci.

Co to znaczy osoba niebinarna?

Niebinarność to określenie wszystkich tożsamości płciowych, które wybiegają poza binarny podział na dwie płcie. Osoby niebinarne nie są ani kobietami ani mężczyznami. Do tego grona wliczamy osoby apłciowe (agender), neutralne płciowo (genderneutral) i płynne płciowo (genderfluid).

Sklep dla kobiet wyrzucił niebinarne klientko

Charlie Moore, która jest 18-letnią niebinarną osobą, zapamięta przygotowania do studniówki do końca życia.

Sklep dla kobiet wyrzucił niebinarne klientko
Twitter

Chcąc wybrać odpowiednią kreację na tę wyjątkową okoliczność, niebinarne klientko wybrało się do sieci handlowej Monsoon, która sprzedaje odzież dla kobiet i dzieci. Obsługa sklepu szybko zareagowała i wyprosiła Moore sugerując się wyglądem i płcią przypisaną przy urodzeniu.

Mężczyznom nie wolno przymierzać naszych ubrań

– miało usłyszeć Moore.

Charlie towarzyszyła druga osoba także będąca osobą niebinarną. Ono, w przeciwieństwie do Moore, mogło przymierzyć suknie balowe, ponieważ w ocenie obsługi sklepu wyglądało „bardziej kobieco”.

Czułom się upokorzone, tak jakbym nie było mile widziane

– wspomina zbulwersowane Moore.

Niebinarne nastolatko opisało sytuację na Twitterze

Charlie opisało nieprzyjemną sytuację ze sklepu na Twitterze. Zapytało Monsoon, czy ocena klientów na podstawie płci przypisanej przy urodzeniu to standardowa polityka firmy?

Wpis błyskawicznie zdobył tysiące polubień i setki udostępnień. Odpowiedź sklepu była więc tylko kwestią czasu. Wkrótce Monsoon w obliczu kryzysu wizerunkowego przeprosił Moore i obiecał dochodzenie w sprawie .

Jeśli masz ochotę, chętnie ugościmy cię ponownie w naszym sklepie, gdzie z przyjemnością pomożemy ci znaleźć idealną sukienkę na studniówkę i jeszcze ci za nią zapłacimy.

Każdy zasługuje na to, aby czuć się magicznie podczas balu studniówkowego, więc mamy nadzieję, że odpowiednio przygotujesz się do tego wydarzenia i znajdziesz u nas coś, co ci się spodoba

– odpowiedział sklep Monsoon.

W związku z aferą brytyjska sieć modowa ogłosiła również, że jej punkty są od teraz otwarte nie tylko dla kobiet i dzieci.

Źródła: www.dailymail.co.uk, twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij