×

Policjantka zdradziła, co powinniśmy nosić, by móc uratować sobie życie. Ten gadżet kosztuje 2 zł!

Parę dni temu w social media pojawił się wpis polskiej policjantki. Mogłoby się wydawać, że to zwykły post na Facebooku. Jednak warto przeczytać go do końca, może on uratować życie Twoje i Twoich bliskich!

Mała rzecz, która może uratować życie

Niestety, takich historii jest wiele. Sekundy, których zabrakło kierowcy, by móc zareagować, bo zwyczajnie nie widział pieszego. Poczucie winy, żal, że mogło się to skończyć inaczej…

„Oddam życie za 2 złote”. Wpis policjantki o odblaskach

Niestety nie jest to ponury żart, a smutna codzienna rzeczywistość– zaczyna wpis policjantka.

„W ostatni weekend zmieniliśmy czas na zimowy. Zapewne Ty i członkowie Twojej rodziny przemieszczacie się po zmroku. Nawet w miastach są tereny mniej oświetlone. To, że ustawodawca nakłada na nas obowiązek noszenia, pod karą grzywny, odblasków poza terenem zabudowanym nie zwalnia nas od rozwagi i noszenia odblasków jako stałego elementu garderoby.

Jakiego koloru masz ubrania, masz na nich elementy odblaskowe, masz doczepione odblaski do torebki/plecaka?

Prosty odblask to koszt około 2 złotych.

Przekaż proszę tą wiedzę dalej udostępniając post i ŚWIEĆ PRZYKŁADEM publikując w komentarzu swoje zdjęcie z odblaskami, których używasz na co dzień.

A największą przestrogą niech będzie wiadomość od jednej z moich czytelniczek, którą widzisz na zdjęciu. (zdjęcie powyżej)

Kolejną taką historię uwieczniły kamery. Film naprawdę zmusza do myślenia…

Widać na nim faceta, który szedł wzdłuż po ulicy nocą. Bez ani jednego odblasku, był do ostatniego momentu zupełnie nie widoczny! Mężczyzna swoją bezmyślnością naraził siebie i osoby, które jechały autem.

Odblaski obowiązkowe dla dzieci? Ten wpis policjantki o odblaskach skutecznie mnie przekonał!

Takie niebezpieczne sytuacje dzieją się codziennie. Nie musimy nawet dlatego szukać. Wczoraj wieczorem kierowca busa potrącił 11-letnią dziewczynkę, która zbierała cukierki z okazji Halloween. O tym tragicznym zajściu pisaliśmy tutaj: <a href=”https://www.popularne.pl/nagranie-z-potracenia-11-latki/”>Jest nagranie z potrącenia 11-latki w Borownie. Próbowała uciec przed rozpędzonym busem

Dziewczynki na filmie nie miały odblasków, przechodziły przez pasy w nocy. Kierowca busa jechał zbyt szybko, by móc je zauważyć. Może właśnie ten mały gadżet za 2 złote uratowałby ich życie? Warto to przemyśleć i zaopatrzyć w nie siebie i swoich bliskich!

Źródła: www.facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować