×

Wściekły ojciec 21-latka zabitego przez policję zabrał głos! „zastrzelił mi syna na placu zabaw”

W czwartek śmiertelnie został postrzelony młody chłopak. Ojcu zastrzelonego w Koninie 21-latka puszczają nerwy. Czuje ogromy gniew względem niesprawiedliwości ze strony policji, w rozmowie z mediami nie przebierał w słowach.

21-latek zastrzelony przez policjanta w Koninie

Do tych tragicznych wydarzeń doszło w czwartek 14 listopada około godziny 10 rano. Na osiedlu przy ulicy Wyszyńskiego w Koninie obchód robili tamtejsi policjanci. W pewnym momencie zauważyli podejrzanie zachowującą się grupkę osób – dwóch 15-latków oraz jednego 21-latka.

Istnieją różne wersje dotyczące tego, co stało się potem. Jedna z nich mówi, że policjant został zaatakowany przez 21-latka nożyczkami, dlatego wyciągnął broń i oddał strzał, który okazał się śmiertelny. Inna wersja mówi, że policjant najpierw oddał strzał ostrzegawczy w niebo, a następnie strzelił w kierunku Adama Cz., zabijając go.

Wypowiedź ojca zastrzelonego 21-latka

Ojca zastrzelonego chłopaka przepełnia złość. Nie kryje swojej wściekłości względem funkcjonariuszy policji:

– Policyjne k***y dzieciaka nie mogli dogonić to go zastrzelili każdy policjant to k***a j****a. (…) tylko dzieci mordować potrafią uważajcie na konińskie psy szukają bezbronnych. Szybko uciekające dzieci i to c**j zastrzelił mi syna na placu zabaw – napisał ojciec Adama Cz.

Atak na policjanta?

Ze wstępnych relacji, do których dotarła Polska Agencja Prasowa wynika, że w pewnym momencie ścigany mężczyzna najprawdopodobniej wyciągnął nożyczki, chcąc zaatakować funkcjonariusza.  Policjant miał użyć wtedy broni.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, wstępne badania śledczych wykazały, że rana wlotowa pocisku wystrzelonego przez policjanta była jednak z przodu ciała Adama Cz., a nie od strony pleców. A to uprawdopodabnia hipotezę, że 21-latek mógł próbować zaatakować funkcjonariuszy nożyczkami i jeden z nich w samoobronie otworzył ogień.

Jak powiedziała polsatnews.pl Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie:

Na miejscu trwają czynności śledcze, najważniejsze będą teraz oględziny na miejscu zdarzenia. Po oględzinach przeprowadzono inne czynności procesowe, m.in. przesłuchanie policjanta.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zapowiedział, że zajmie się sprawą śmiertelnego postrzelenia przez policjanta 21-letniego Adama C. w Koninie. Zwróci się o informacje do policji i prokuratury.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Imgur

Może Cię zainteresować