×

Cud w Gorzowie! Mężczyzna potrącony na pasach odzyskał wzrok po 20 latach

Był niewidomy przez 20 lat. Nie miał nadziei, że może się to odmienić. Tymczasem zdarzył się prawdziwy cud! Pan Janusz z Gorzowa Wielkopolskiego wpadł pod samochód i… odzyskał wzrok!

Lekarze są w szoku. Ten wypadek odmienił życie pana Janusza o 180 stopni.

(Nie)szczęśliwy wypadek?

Historia zaczęła się tak, jak wiele innych i mogła skończyć się tragicznie. Zamiast tego zdarzył się prawdziwy cud! Pan Janusz został potrącony przez samochód, gdy przechodził przez przejście dla pieszych.

Niewidomy mężczyzna upadł na maskę pojazdu i uderzył w nią głową. Potem zsunął się na jezdnię. W jego przypadku można jednak mówić o „szczęściu w nieszczęściu”, ponieważ okazało się, że to przykre zdarzenie przywróciło mu zdolność widzenia.

Wpadł pod samochód i odzyskał wzrok!

Pan Janusz trafił do szpitala poturbowany i ze złamanym biodrem. Gdy się wybudził, mężczyzna przeżył szok. Okazało się, że… widzi! Nagle zaczął odzyskiwać wzrok w lewym oku.

Odkąd ostra alergia uszkodziła siatkówkę w prawym oku, pan Janusz rozpoznawał jedynie kontury i ostre światło. Po upływie dwóch tygodni od wypadku, mężczyzna odczytuje już nawet małe literki. I to bez pomocy okularów.

Lekarze nie potrafią wyjaśnić, jak modło do tego dojść. Jeśli cuda naprawdę się zdarzają, to jeden z nich przydarzył się panu Januszowi.

Szczęścia chodzą parami

Ten wypadek, paradoksalnie nie tylko przywrócił panu Januszowi wzrok, ale i chęci do życia. Okazało się, że szczęścia też chodzą parami.

Mężczyzna nie tylko nie jest już niewidomy, ale nie jest też bezrobotny. Otrzymał posadę ochroniarza w gorzowskim szpitalu, a jego życie całkowicie się odmieniło.

Według przypuszczeń, za odzyskanie widzenia może odpowiadać kombinacja podanych podczas leczenia ortopedycznego leków. Czy tak było na pewno? Tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Gorzowianin odmówił wyjazdu do kliniki okulistycznej, gdzie zostałby poddany szczegółowym badaniom.

Ponoć najlepsze scenariusze pisze samo życie…

To nie jedyny taki przypadek

W USA pewna 70-latka odzyskała wzrok po tym, jak przewróciła się i upadła. Również nie widziała od 20 lat, ale w jej przypadku to wypadek samochodowy doprowadził do utraty wzroku. Mary Ann Franco uważała swoje uzdrowienie za cud.

Podobnie, jak Lisa Reed, która straciła wzrok w wieku 11 lat. Odzyskała go, ponieważ… uderzyła głową w stolik, gdy próbowała pocałować psa przewodnika na dobranoc. Gdy się obudziła, okazało się, że odzyskała wzrok. Dzisiaj wspiera fundację osób niewidomych.

Takie historie pokazują, że naszym życiem rządzi niesamowity przypadek. Ale nawet, jeśli wszystko zmienia się na gorsze, nigdy nie powinniśmy tracić nadziei. Los może się odwrócić!

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować