×

Sfrustrowana mama robiła zakupy z chorą córką. Wtedy wpadła na genialne rozwiązanie swoich problemów

Rodzice, którzy wychowują dzieci ze specjalnymi potrzebami, każdego dnia muszą mierzyć się z wieloma ograniczeniami i utrudnieniami, jak chociażby podczas zakupów. Brak specjalistycznych wózków w placówkach handlowych, bardzo irytował pewną mamę, która w końcu postanowiła rozwiązać ten problem.

Drew Ann Long, bo o niej mowa, nie dała za wygraną i stworzyła niesamowity projekt, który ułatwi życie wielu ludzi na całym świecie. Wszystkie szczegóły znajdziesz poniżej.

Niedawno pewna kobieta weszła do lokalnego sklepu i zapytała obsługę o specjalistyczny wózek na zakupy, z którego mogłaby skorzystać jej mama. 91-letnia kobieta bardzo lubi chodzić na zakupy ze swoją córką, niestety ma problemy z poruszaniem się.

wozek-na-zakupy-1

Na szczęście placówka była wyposażona w specjalistyczny wózek, który ma nawet swoją nazwę „Wózek Caroline”.

Choć wózek tego typu jest idealnym rozwiązaniem dla osób starszych, mających problem z poruszaniem się, pierwotnie zaprojektowano go z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami.

wozek-na-zakupy-2

Wózek wyposażono w wygodny fotel, który został wbudowany w jego podstawę.

Genialny wynalazek został stworzony przez matkę Drew Ann Long. Kobieta wpadła na ten pomysł, kiedy nie mogła poradzić sobie jednocześnie z obsługą wózka jej córki Caroline’a, opieką nad dwuletnim synkiem i robieniem zakupów.

wozek-na-zakupy-3

Kiedy okazało się, że na rynku nie ma rozwiązań, które ułatwiłyby zakupy osobom ze specjalnymi potrzebami, zdeterminowana mama postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Kobieta założyła organizację Parent Solution Group LLC, która zaczęła projektować innowacyjny wózek.

wozek-na-zakupy-4

W końcu marzenie oddanej mamy udało się zrealizować!

Obecnie, wózki tego typu rozprowadzane są w całych Stanach Zjednoczonych.

wozek-na-zakupy-5

Jest to świetna alternatywa dla osób, które na co dzień korzystają z wózka inwalidzkiego lub skutera.

wozek-na-zakupy-6

„To zapewnia rodzicom i opiekunom realną możliwość przewożenia dziecka podczas zakupów, bez konieczności manewrowania wózkiem inwalidzkim i tradycyjnym wózkiem spożywczym w tym samym czasie, co jest zresztą niemożliwe,” piszą na oficjalnej stronie producenci innowacyjnych wózków.

wozek-na-zakupy-7

W samych Stanach Zjednoczonych, ponad milion dzieci jest wyłączonych z niektórych aktywności. Rozwiązania tego typu pozwalają rodzicom i ich opiekunom, czuwać nad nimi przez cały czas.

wozek-na-zakupy-8

I choć wiele placówek handlowych korzysta ze specjalistycznych wózków, Drew ma nadzieję, że pewnego dnia wszystkie sklepy będą je posiadać. Dzięki temu, osoby ze specjalnymi potrzebami będą mogły udać się na zakupy ze swoimi bliskimi w dowolnym miejscu, bez konieczności szukania innych alternatyw.

wozek-na-zakupy-9

Jeśli uważasz, że tego typu wózki powinny znaleźć się i w naszych placówkach handlowych, podziel się tym niesamowitym projektem ze swoimi bliskimi.

Polecane

Może Cię zainteresować