×

Starosta z PiS-u nie wspiera WOŚP. Specjalnie wyjeżdża z miasta, bo jego „poglądy są inne”

Czy poglądy polityczne powinny pozbawiać nas pomocy medycznej? Niestety, w Kielcach dzięki staroście Mirosławowi Gębskiemu do tego dochodzi. Jak twierdzi, ma inne poglądy polityczne i nie będzie wspierał WOŚP. Pamiętajmy jednak, że orkiestra gra poza podziałami. Z pomocy korzystają wszyscy, nie tylko wyborcy jednej z partii…

WOŚP nie zagra w Kielcach

Powiat Kielecki oficjalnie nie zagra z WOŚP, bo starosta jest posłem partii PiS. Jak stwierdził on wspiera Caritas. O zamiłowaniu partii PiS do fundacji charytatywnych było ostatnio głośno. Posłowie tej partii za pieniądze pochodzące z PCK finansowali własne kampanie

Starosta powiatowy poinformował, że nie ma obowiązku wspierać WOŚP:

Moje poglądy i światopogląd są inne. Wspomagam Caritas.

Zabraknie sceny na głównej ulicy

We wcześniejszych latach scena powiatu kieleckiego była ustawiona na głównej ulicy miasta. W tym roku sceny zabraknie. Gębski tłumaczy:

Jako zarząd odpisaliśmy, że starostwo w to nie wchodzi, bo mamy wiele innych swoich problemów. W zadaniach zleconych starostwu nie ma obowiązku wspierania wolontariatu, WOŚP-u, czy Caritasu.

Mimo postawy starosty mieszkańcy miasta nadal wspierają orkiestrę.

Jak mówi Pani Zofia z Kielc:

Moja wnuczka, zaraz po narodzeniu spędziła kilka tygodni w inkubatorze, na którym było naklejone czerwone serduszko. Dlatego wspieramy WOŚP za każdym razem i będziemy to robić do końca świata i o jeden dzień dużej, jak mówi Owsiak

Starosta nie weźmie udziału w WOŚP

Starosta powiedział, że nie weźmie udziału w finale WOŚP. Jeśli jego pracownicy chcą to zrobić w jego wolnym czasie, mogą to zrobić:

Ja sam już któryś raz z kolei wyjeżdżam w tym czasie na pielgrzymkę kibiców na Jasną Górę, a później zostaję u znajomych na Śląsku.

Jednak prezydent miasta wspiera akcje. Jego rzecznik zaprasza wszystkich Kielczan do wzięcia udziału w akcji:

Zaprezentują się wybitni młodzi artyści z kieleckich instytucji kulturalnych, więc serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy i licznych licytacji.

Jurek Owsiak dba o najwyższe standardy

W tym roku 120 tysięcy wolontariuszy będzie wspomagać WOŚP, bo cel jest bardzo szczytny. Jak mówi Jurek Owsiak:

Tym razem będziemy zbierali pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Skupiamy się na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, neurochirurgii, gramy na wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, zakładów diagnostyki obrazowej.

Czy wspieracie WOŚP mimo poglądów politycznych?

Źródła: www.se.pl, kielce.onet.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować