×

Owsiak obawia się, że rząd zabroni zbiórek pieniędzy WOŚP. Wszystko przez nowe przepisy

To, że stosunki pomiędzy partią rządzącą, a Jurkiem Owsiakiem są napięte, nie jest żadną tajemnicą. Jednak od pewnego czasu istnieje także i obawa, że WOŚP może mieć problemy z kolejnymi zbiórkami pieniędzy. Wszystko przez zbliżające się zmiany w polskim prawie. Jeśli w przyszłości Jurek nie otrzyma zgody na zbieranie pieniędzy od rządu, po prostu nie będzie mógł tego robić.

Zmiana przepisów

Politycy, znajdujący się w Radzie Ministrów, zastanawiają się nad wprowadzeniem dość kontrowersyjnych zmian przepisów. Według nich to minister spraw wewnętrznych oraz administracji miałby wybierać i wskazywać te zbiórki, które będą mogły odbyć się na terenie Polski. Ma to przeciwdziałać organizacji kwest na cele sprzeczne z interesem państwa czy też psujące jego obraz poza granicami kraju. Jako przykład wymienia się tu zbiórkę dla Janusza Walusia.

Rząd uspokaja

Minister MSWiA, Joachim Brudziński oraz wiceminister, Paweł Szefernaker, uspokajają jednak wszystkich. Podkreślają, że przepisy nie mają na celu atakowania żadnej uczciwej organizacji pozarządowej, w tym właśnie WOŚP. Będą ograniczały jedynie działania na szkodę państwa.

Owsiak się obawia

Jurek Owsiak, nauczony doświadczeniem, martwi się jednak mimo wszystko. Zastanawia się nad tym, co się stanie, jeśli jednak urzędnicy będą próbowali udowodnić, że zbiórka pieniędzy, którą organizuje już od wielu lat, jest szkodliwa dla Polski? Z żalem dodaje, że potrafi to sobie wyobrazić, zważając zwłaszcza na komentarz Patryka Jakiego o WOŚP na Facebooku.

Może Cię zainteresować