×

Wołodymyr Zełenski wygrał Taniec z Gwiazdami. Archiwalne wideo podbija sieć!

Wołodymyr Zełenski jest dziś bohaterem Ukrainy. Jego oddanie wobec własnego kraju wyróżnia go na tle innych polityków. Jego kariera również zupełnie różni się od innych. Od komika występującego w telewizji do fotelu Prezydenta. Jego kariera nadal dla wielu z nas skrywa wiele ciekawostek.

Prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski wybrał „Taniec z Gwiazdami”

Kariera w kabarecie i popularność serialu, w którym występował, sprawiła, że Wołodymyr został zaproszony do wzięcia udziału w „TzG”. W telewizyjnym show wystąpił ponad 15 lat temu. Nikt wtedy się nie spodziewał, że parę lat później zostanie Prezydentem Ukrainy.

Dziś na całym Świecie archiwalne nagrania z programu biją rekordy popularności. Taneczny program swoją pierwszą edycję zaczął w 2006 roku. Będący u szczytu swojej kariery Zełenski został zaproszony do udziału. Taniec tak dobrze mu szedł, że przyszły prezydent zdobył pierwsze miejsce!

Archiwalne nagrania tańczącego Wołodymyra Zełenskiego

W parze z tancerką Ołeną Szoptenko królował na parkiecie. Nie miał najmniejszego problemu z tanecznymi krokami. Trzeba przyznać, że robił naprawdę nie złe show.

To nie jedyny sukces telewizyjny Prezydenta Ukrainy

Wołodymyr na studiach wziął udział w słynnej w ZSRR zabawie „Klub wesołych i zaradnych”. Polegała ona na tym, że grupa amatorów zabawiała publiczność improwizowanymi pytaniami i odpowiedziami. Sukcesy odniesione w turniejach zainspirowały go do stworzenia własnej grupy komików „Kwartał 95”.

Kabaret w latach dwutysięcznych przyniósł mu popularność. Zaczął pojawiać się w produkcjach telewizyjnych. Jednym z nim był serial „Sługa Narodu”, w którym zagrał Prezydenta. Fabuła serialu była inspirowana rzeczywistością. Dwa czarne charaktery do złudzenia przypominające Petra Poroszenkę i Julię Tymoszenko, zostały pozbawione fotelu prezydenta przez nowicjusza. Wołodomyr zagrał nauczyciela historii, który przypadkiem zostaje Prezydentem Ukrainy.

Zobacz zwiastun serialu „Sługa Narodu”:

W sylwestrową noc ogłosił, że startuje w prawdziwych wyborach. W pierwszej turze wyborów zdobył 30% głosów, co sprawiło, że dostał się do drugiej tury. Ostatecznie pokonał Petra Poroszenkę przewagą 70% głosów. Urząd Prezydenta objął w maju 2019 roku.

Może Cię zainteresować

zamknij