×

Małżeństwo z 62-letnim stażem zostało rozdzielone,ponieważ nie było dla nich miejsca w jednym ośrodku

Wolf i Anita są małżeństwem od 62 lat. Wszędzie jeździli razem i nawet jednego dnia nie spędzili osobno. Dlatego dla ich wnuczki Ashley Bartyik nie do zniesienia była sytuacja, że ta dwójka musiała od jakiegoś czasu mieszkać osobno. Kobieta umieściła to przejmujące zdjęcie na swoim profilu na Facebooku, prosząc ludzi o pomoc:

Przyjaciele, proszę przeczytajcie to!
To najsmutniejsze zdjęcie, jaki kiedykolwiek zrobiłam. To moi dziadkowie. Jak widać oboje płaczą. Dlaczego? Z racji tego, że ich stan zdrowia się pogorszył na tyle, że trzeba mieć nad nimi cały czas opiekę, a żadne z nas nie może sobie na to pozwolić, ich dzieci zdecydowały o tym, że dziadkowie trafią do domu opieki. Być może nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, że ich rozdzielono!

Po 62 latach małżeństwa zostali rozdzieleni na 8 miesięcy, ponieważ w żadnym tego typu ośrodku nie było miejsca dla pary… Nie mogłam znieść tego, że tak cierpią, dlatego codziennie woziłam dziadka do babci. Za każdym razem, gdy się rozstawali, płakali oni i płakałam ja. Co gorsza, dziś u dziadka zdiagnozowano chłoniaka. Nie dość, że jego czas jest ograniczony, a sprawa jest pilna, jego demencja pogarsza się każdego dnia… Mam tylko nadzieję, że nigdy nie zapomni swojej ukochanej Anity. Dla nas to także nie jest łatwe, że dziadkowie są rozdzieleni. Nikt nie lubi patrzeć na łzy najbliższych osób. Do tego w jedną stronę muszę dojeżdżać pół godziny, aby dostać się do ośrodka. Dlatego też bardzo chcemy, aby znów mogli być razem. Stan zdrowia jest naprawdę poważny i zależy nam na czasie. Dziadek nie dostaje nawet właściwej opieki, nawet nie ma rehabilitacji, a jest osobą poruszającą się na wózku! Moja rodzina jest wyczerpana psychicznie, fizycznie i finansowo. Prosimy o pomoc, bo nie dajemy rady i nie wiemy, gdzie szukać pomocy. Nasz pełnomocnik szukał dialogu z ośrodkiem, ale nikt nie odpowiedział na nasze prośby i obawy. Chcemy sprawiedliwości dla moich dziadków, którzy byli ze sobą 62 lata. Należy im się godne, wspólne życie. Proszę udostępniajcie ten post. @fraserhealthauthority.

Historia Wolfa i Anity wywołała burzę w Internecie. Smutny dowód na to, jak lekceważy się starszych ludzi, którzy sami nie są w stanie o siebie walczyć. Aż strach pomyśleć, co dzieje się z ludźmi, którzy nie mają rodziny…

Polecane

Może Cię zainteresować