×

Wojewódzki skomentował ciążę Idy Nowakowskiej. Padły nieprzyjemne słowa

Wojewódzki o ciąży Nowakowskiej wypowiada się z ostrożną życzliwością. Postanowił wypomnieć jej bezkrytyczne poparcie dla przekazu TVP.

Lojalna pracownica TVP

Ida Nowakowska blisko 6 lat temu poślubiła swoją studencką miłość, Jacka Herdona. Poznali się na Uniwersytecie Kalifornijskim, Jack miał wtedy 18 lat, a Ida 19 i pół. Z czasem Jack całkowicie zmienił swoje plany na przyszłość, rezygnując z aktorstwa, które studiował, na rzecz dyplomacji. Ze względu na jego karierę przeprowadzili się z USA do Chin, a Ida zamieszkała w Polsce i zawodowo związała się z TVP.

Od tamtej pory zdążył zasłynąć publicznie deklarowaną religijnością i uwielbieniem dla wartości, promowanych przez telewizję publiczną. Była jedną z nielicznych celebrytek, które pochlebnie wypowiedziały się na temat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, nakazującego kobietom rodzić śmiertelnie chore dzieci i patrzeć, jak umierają. Zdaniem Idy, gdyby nie ten wyrok, kobiety „likwidowałyby życie”, bo „mają taką zachciankę”. A najlepiej w ogóle nie mieć na ten temat zdania. W wywiadzie dla Jastrząbpost wyznała wtedy:

Ja uważam, że jest to temat, w którym nie można mieć stanowiska. (…)Ale jestem wychowana tak, że wiem, że życie to jest coś, czego nie można po prostu zlikwidować, bo się chce, ma się taką zachciankę. Wszystko jest po coś. Ale wiem, że ja jako kobieta i osoba, która stara się być osobą myślącą, cały czas zgłębiam i edukuję się w tym temacie, żeby kiedyś podjąć stanowisko, które kiedyś będzie wartościowe.

Potem wyszło na jaw, że wypowiadając te słowa, była już w ciąży.

Wojewódzki o ciąży Nowakowskiej
Instagram

Wojewódzki o ciąży Nowakowskiej

Przez 6 miesięcy udało jej się utrzymać ten fakt w tajemnicy. Podobnie, jak wiele przyszłych mam, zdecydowała się ujawnić tę radosną nowinę wtedy, gdy upewniła się, że ciąża rozwija się prawidłowo. Zrobiła to w programie Pytanie na śniadanie, którego jest współprowadzącą. Jak wyznała kilka dni później w wywiadzie dla magazynu Party, wiadomość o ciąży mąż przyjął z ogromnym wzruszeniem:

Jack pochodzi z wielodzietnej rodziny i też bardzo chce, żeby nasza była duża. Kiedy dowiedział się, że jestem w ciąży był bardzo szczęśliwy. Na policzku tego twardziela pojawiła się łza szczęścia i wzruszenia. Chyba możemy już zdradzić, że to będzie chłopiec!

Na szczęście Ida podziela entuzjazm męża w dziedzinie ilości potomstwa. Jak wyznała dwa lata temu w wywiadzie dla tygodnika Na żywo, planuje co najmniej trójkę:

Chcemy mieć dzieci, marzy nam się co najmniej trójka potomstwa. I dom pełen śmiechu i zabawy. Uważam, że macierzyństwo to niesamowita sprawa, ta część życia, w której na pewno chciałabym się spełniać.

Niestety, radość Idy zmącił Kuba Wojewódzki, który zaledwie 5 lat wcześniej, goszcząc ją w swoim programie, obsypywał komplementami i nazywał „telewizyjnym objawieniem”. Odkąd stała się wierną pracownicą telewizji publicznej, przestał być wobec niej taki życzliwy. W swojej autorskiej rubryce w tygodniku Polityka napisał:

Ida Nowakowska, jedna z największych entuzjastek pracy w TVP, jest w ciąży. Gratuluję. Urlop macierzyński wyda jej się zbliżony do pracy na Woronicza. Tam szefa trzeba nosić na rękach.

Źródła: www.pudelek.pl, kobieta.wp.pl, www.plotek.pl

Może Cię zainteresować

zamknij