×

Słowa Cejrowskiego o śmierci Adamowicza uraziły Polaków. Przekroczył granice przyzwoitości

Śmierć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, poruszyła całą Polskę. Ludzie zaczęli zastanawiać się głośno nad tym, gdzie są jakieś granice i jeśli są, to dlaczego ktoś je przekracza. Smutne to dni i przepełnione goryczą, ale znajdą się zawsze tacy, którzy mają inne zdanie.

Taką osobą jest Wojciech Cejrowski. Na swoim koncie na Facebooku napisał post, w którym odniósł się do śmierci prezydenta Gdańska

Gdy Afgańczyk ugodził nożem ciężarną Polkę, zabijając jej dziecko, nie było żałoby, jest cisza. A śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin – wszyscy zobowiązani płakać.

#Adamowicz za życia nie był święty, więc czemu teraz robi się z niego świętego?

„To, że został zadźgany nożem jest okropne, ale nie zmienia faktów: a fakty takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska”

Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły… Cała masa szlamu, a teraz nagle „wielce szanowny”, bo go zadźgali? Al Capone zabijał konkurencyjnych mafiozów i nie powodowało to, że oni z samego faktu bycia zamordowanym zostawali świętymi

W dalszej części wypowiedzi Cejrowski mówi także na temat tego, jak Jerzy Owsiak zareagował na kobietę, która stworzyła jego plastelinową postać na potrzeby telewizji

A #Owsiak zachowuje się potwornie zwalając swoje winy na bezbronną kobietę, która ulepiła jego figurkę z plasteliny. To Owsiak, jako prezes fundacji, był osobiście odpowiedzialny za swoją imprezę, za jej zabezpieczenie przed nożownikiem (impreza nie miała wzmożonej ochrony, bo nie była zgłoszona jako impreza masowa).

Teraz Owsiak napuszcza i judzi swoich wyznawców na Barbarę Pielę. Chwali groźby karalne i bluzgi kierowane pod Jej adresem. Co to ma być? Alibi dla Owsiaka, że nie zabezpieczył odpowiednio swojej imprezy i zginął człowiek? Wina nożownika i wina Owsiaka, a nie kobiety z plasteliną!

Czy to odpowiedni czas na takie tematy? A może Cejrowski ma rację?

Polecane

Może Cię zainteresować