×

10 rad dla pań powyżej 40. roku życia, związanych z włosami. Dowiedz się, czego lepiej unikać

Niestety, prawda jest taka, że kobiety powyżej 40. roku życia muszą włożyć trochę więcej wysiłku w to, aby wyglądać i prezentować się dobrze. Dlatego warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego makijażu, fryzury czy ubioru.

Dziś mam dla Was kilka pomysłów związanych z włosami. Dobrze dobrana fryzura i uniknięcie wpadek może odmłodzić kobietę nawet o kilka lat. Chcecie wiedzieć czego unikać, a nad czym warto się zastanowić?

#1

Włosy w kolorze popiołu, zwane także „ashy”, nie są dobrym rozwiązaniem dla kobiety powyżej 40. roku życia. Mogą sprawić, że będziesz wyglądała na znacznie starszą niż jesteś.

#2

Włosy w ciepłym odcieniu są z kolei idealne. Sprawią, że Twoja twarz rozpromieni się i będzie wyglądać młodziej.

#3

Zbyt długie włosy również mogą niepotrzebnie dodać Ci lat. Dlatego warto zastanowić się nad ich optymalną długością.

#4

Spróbuj postawić na delikatne fale. Taka fryzura pasuje kobietom z każdym wieku.

#5

Bez szaleństw. Każde niekonwencjonalne strzyżenie wymaga codziennej stylizacji. Dlatego jeśli kiedykolwiek zabraknie Ci na to czasu, może to kompletnie zniszczyć Twój wizerunek.

#6

Cięcie, które nie wymaga stylizacji. Naprawdę są takie – wystarczy dobrze zagadać ze swoim fryzjerem. Dzięki takiej fryzurze będziesz wyglądać dobrze, przy minimalnym wysiłku.

#7

Warkocze, kucyki nie są już raczej dla pań w tym wieku. Świetnie pasują nastolatkom, ale raczej nie dojrzałym kobietom. W takiej fryzurze możesz wyglądać odrobinie infantylnie.

#8

Luźne i delikatne upięcie będzie świetnie się prezentować i doda Ci lekkości. W dodatku sprawi, że będziesz wyglądać jeszcze bardziej kobieco.

#9

Włosy krótkie lub średniej długości powinny być najlepsze dla pań powyżej 40. roku życia. Pamiętaj jednak o tym, aby zwrócić uwagę także na kształt swojej twarzy.

Może Cię zainteresować