×

Wiatr porwał dmuchany zamek! Maluchy wypadły z środka

Tragedia na zachodzie Niemiec, w landzie Nadrenia-Palatynat. Silny wiatr porwał dmuchany zamek, dzieci spadały z wysokości kilku metrów.

Wiatr porwał dmuchany zamek

Jak podaje Radio ZET, do wypadku doszło w miejscowości Gonderhausen im Hunsrueck. W miasteczku rozgrywał się turniej piłkarski, uczestniczyło w nim ponad 100 osób. Niektóre dzieci bawiły się w dmuchanym zamku.

W pewnym momencie silny podmuch wiatru sprawił, że dmuchany zamek uniósł się w powietrze wraz z bawiącymi się na nim dziećmi. Świadkowie z przerażeniem obserwowali całe zajście.

Dzieci, na oczach opiekunów, zaczęły spadać z wysokości 5 metrów.

Są ranni

Z informacji przekazanych przez niemieckie media wynika, że rannych zostało dziewięcioro dzieci. Pięcioro z nich doznało poważnych obrażeń. Na miejscu zjawiły się helikoptery, które przetransportowały czterech rannych do szpitali.

Trwają przesłuchania świadków zdarzenia.

Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. W ubiegłym roku w Australii wiatr porwał dmuchany zamek na wysokość ok. 10 metrów. Konstrukcja również spadła na ziemię, wraz z bawiącymi się na niej dziećmi. Wtedy pięcioro dzieci zginęło, a czworo przetransportowano do szpitala w krytycznym stanie.

O podobnym zdarzeniu pisaliśmy też rok temu. W pierwszy weekend lipca w mieście Aleksandria Białorusini hucznie obchodzili Noc Kupały. Zorganizowano wiele atrakcji, w tym zabaw dla dzieci. Rozstawiono m.in. dmuchane zamki. Nagle pojawił się silny podmuch wiatru, który sprawił, że zamki, w których bawiły się dzieci, dosłownie odleciały i przez kilkanaście sekund krążyły w powietrzu. Poszkodowanych zostało siedem osób, w tym czworo dzieci.

Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij