×

Wesele zgodnie z tradycją. Pan młody stawia przyszłej żonie zaskakujący warunek

Wesele zgodnie z tradycją. Wydawać by się mogło, że chodzi o dużą imprezę w gronie rodziny i przyjaciół, z orkiestrą, wielodaniowym menu i mocnym alkoholem. Jednak niektórzy mówiąc o tradycji mają na myśli finansowe zobowiązanie rodziców panny młodej do pokrycia wszystkich kosztów uroczystości. Brzmi jak kiepski żart? Poznajcie historie jednej z internautek.

panna młoda ma żal do przyjaciół 5
Pixabay

Wesele zgodnie z tradycją. „Rodzice panny młodej płacą!”

Przyszła panna młoda podczas przygotowań do ślubu usłyszała od narzeczonego, że ich wesele powinno być tradycyjne. I niestety nie miał on na myśli ani specjalnego miejsca, w którym się odbędzie przyjęcie ani klimatu w jakim powinno być zorganizowane. Nie chodziło mu również o konkretne dania czy dobór orkiestry. Mężczyzna uznał, że cały koszt wesela powinni pokryć rodzice panny młodej. Bo tak jest „wedle tradycji”.

Możemy sobie wyobrazić zdenerwowanie przyszłej panny młodej, która swoim problemem postanowiła podzielić się z innymi kobietami na grupie facebookowej (o czym informuje portal o2.pl). Tam opisała całą historię i wymagania, jakie stawia przed nią narzeczony. Podkreśla też, że jej rodzice dokładają się do wesela, ale nie są w stanie zapłacić za wszystko. Tego jednak nie może zrozumieć wybranek jej serca. Mężczyzna cały czas podkreśla, że trzeba postąpić zgodnie z obyczajem i jego przyszli teściowie muszą pokryć wszystkie koszty przyjęcia. Nie dopuszcza do siebie myśli, aby miał za to płacić z własnej kieszeni.

Panna młoda ma żal do przyjaciół
Freepik

Komentarze internautek są bezlitosne

Wpis kobiety bardzo poruszył internautki. Wiele z nich wprost zadaje pytanie przyszłej pannie młodej, czy na pewno chce związać się z kimś takim na całe życie. Proponują jej dobrze się nad tym zastanowić. Niektóre z kobiet uważają, że jeśli dojdzie do tego ślubu, to z pewnością zakończy się on rozwodem.

W komentarzach pod postem przyszłej panny młodej, cytowanych przez portal o2.pl, można było przeczytać:

Dziewczyno uciekaj, póki możesz. Jego zachowanie to ostrzeżenie przed poważnymi kłopotami!

Ten pan najwyraźniej nie rozumie, na czym polega partnerstwo

Wygląda na to, że przydałoby wam się poradnictwo przedmałżeńskie. Oboje musicie przedyskutować związek w odniesieniu do pieniędzy oraz roli płci

Mało tego, jedna z internautek zwróciła uwagę na to, że tradycja mówi o pokryciu kosztów wesela, ale przez rodziców pana młodego!

Według tradycji pierścionek zaręczynowy powinien stanowić równowartość trzech pensji przyszłego męża. Ciekawe, czy o tym mężczyzna pamiętał…

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij