×

Wesela ruszą jeszcze w tym roku? Rząd podał konkretną datę!

Wesela 2020 to temat poruszany przez wszystkie młode pary, którym pandemia pokrzyżowała plany. Czy wesela odbędą się jeszcze w tym roku, czy trzeba je przełożyć na następny? Rząd odpowiada!

Wesela w czasie pandemii

Już niedługo wakacje, a wraz z ich nadejściem szczyt sezonu weselnego. Obecnie jednak młode pary nie wiedzą, czy i w jakiej formie będą mogły zorganizować wesele. Wielu przyszłych nowożeńców już zdecydowało się na przełożenie daty ślubu na jesień, a nawet na przyszły rok. Mają tym samym nadzieję, że do tego czasu epidemia koronawirusa zostanie opanowana. Niektóre zdesperowane pary decydują się na ślub przez Internet.

Ale nie tylko nowożeńcy czekają na zniesie kolejnych restrykcji. W dramatycznej sytuacji są także osoby pracujące przy organizacji wesel, m.in. właściciele restauracji, muzycy, fotografowie, itd. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują decyzji rządu.

Wesela 2020 – odmrożenie branży ślubnej

Wiceminister Zdrowia Janusz Cieszyński udzielił ostatnio wywiadu serwisowi WP. Tam też oznajmił, że na dniach powinniśmy poznać szczegółowe wytyczne dotyczące uruchamiania branży ślubnej:

Jeżeli chodzi o wiadomości dla osób planujących wesele to już wkrótce, a mam nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym tygodniu, będziemy mieli gotowy komunikat. Na ten moment jest jeszcze za wcześnie, natomiast prowadzimy intensywne prace analityczne.

Słowa Cieszyńskiego potwierdziła Wiceminister Rozwoju Olga Semeniuk. We wtorek (19.05) odbyła ona wideokonferencję z przedstawicielami branży ślubnej.

Spotkanie służyło wypracowaniu projektu wytycznych w podziale na poszczególne sektory. Czy innym jest catering, czym innym zespół muzyczny, fotograf czy agencja dekoratorska.

– zaznaczyła Semeniuk w rozmowie z PAP. Podczas wideokonferencji przekazała, że rząd chce jak najszybciej doprowadzić do odmrożenia branży ślubnej. Najpierw jednak musi opracować wytyczne dotyczące bezpiecznego organizowania wesel:

Miejmy nadzieję, że od 1 czerwca będziemy mogli odmrażać – w czwartym etapie – kolejne branże, wśród nich również ślubną.

Wiceminister Rozwoju zaznaczyła przy tym, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Minister Zdrowia Łukasz Szumowski i Premier Mateusz Morawiecki.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, pomorska.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pixabay.com

Polecane

Może Cię zainteresować