×

Ślub przez Internet będzie możliwy! „Pandemia nie może powstrzymać miłości”

Ślub przez Internet? Od 7 maja będzie istniała taka możliwość! Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu: „Pandemia nie może zatrzymać miłości”.

Ciężkie czasy dla nowożeńców

Pandemia koronawirusa wywróciła porządek, który wydawał nam się niewzruszony. Obecnie funkcjonujemy w stanie zawieszenia, dostosowując się do wytycznych rządu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS). Nie możemy nawet precyzyjne określić, kiedy wszystko wróci do normy. To spory kłopot także dla osób, które planowały ślub w najbliższych tygodniach. Czy dojdzie do ceremonii? – to pytanie zadają sobie tysiące narzeczonych.

Zmiana terminu nie jest wcale prostą decyzją. Tym bardziej, że wciąż nie wiadomo, kiedy sytuacja w miarę się ustabilizuje. Problem ten dotyczy nie tylko Polaków, ale wielu zakochanych na całym świecie. Nic więc dziwnego, że niektóre miasta próbują rozwiązać te trudności.

Ślub przez Internet

Od 7 maja w Nowym Jorku będzie można zawierać związki małżeńskie przez Internet. Potwierdził to na Twitterze burmistrz miasta Bill de Blasio:

Do Nowego Jorku przybywa ważny nowy gość, a tym gościem jest Kupidyn.

Projekt udzielania ślubów online nosi nazwę „Projekt Kupidyn”. W jego opracowaniu brał między innymi udział Departament ds. Informacji, Technologii i Telekomunikacji.

W nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych burmistrz powiadomił, że usługa będzie dostępna pod adresem nyc.gov/cupid. Jak czytamy:

Choć tyle przeżyliśmy w tym mieście, mimo że walczymy z pandemią, ta pandemia nie może powstrzymać miłości. I tak dla was wszystkich oczekujących na ślub, jesteśmy z powrotem w biznesie i jesteśmy gotowi służyć wam i gotowi z wami świętować.

Andrew Cuomo obecny gubernator Nowego Jorku już kilka tygodni temu zapowiedział zmiany w kwestii ślubów. Chodzi o możliwość uzyskania zawarcia małżeństwa na odległość. Takie rozporządzenie umożliwia urzędnikom przeprowadzenie oficjalnej i ważnej ceremonii za pomocą łącza wideo. Jest to odpowiedź na obecną sytuację i przymusową kwarantannę.

Sytuacja w Nowym Yorku

Nowy York jest w niechlubnej czołówcem jeśli chodzi o liczbę zakażonych w kontekście miast. Liczba ta wynosi 323 883 przypadków, a zmarło 24 648. Na terenie całego USA odnotowano 1 188 421 osób zakażonych koronawirusem. Natomiast 68 602 to ofiary śmiertelne.

Amerykanie przez bagatelizowanie zagrożenia ze strony SARS-CoV-2 doprowadzili do ogromnej eskalacji na swoim terenie, choć obecnie zauważalna jest stabilizacja i powolne zmniejszanie liczby dziennych przypadków zakażenia.

Źródła: misyjne.pl, www.se.pl, www.worldometers.info
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować