×

Kreatywna mama zamienia drzemkę swojego dziecka w bajeczne przygody. 25 cudownych zdjęć!

Czy dzieci śnią o czymś podczas snu czy po prostu spokojnie śpią? Na to pytanie swoimi pracami próbuje odpowiedzieć, mieszkająca w Kalifornii mama trzech chłopców, która z zamiłowania jest artystką. Queenie Liao – bo o niej mowa, zabiera nas w idylliczną podróż, przedstawiając zdjęcia swojego dziecka podczas snu.

Jest to swoiste połączenie kunsztu artystycznego i wyobraźni. Do wykonania tych małych arcydzieł wykorzystano zwykłe ściereczki, pluszaki i inne typowe materiały gospodarstwa domowego. Stały się one tłem, idealnie oddającym klimat fotografii.

Jej album „Wengenn w Krainie Czarów” jest zbiorem ponad 100 kreatywnych zdjęć, które przedstawiają ciągłe podróże jej syna w magicznej krainie pełnej wdzięku i czaru. Queenie przyznaje, że inspiracji szukała w obrazach innych kreatywnych mam takich jak Adele Enersen oraz Anne Geddes, ale swoim pracom nadała indywidualny wyraz.

sen-dziecka1

„Fotografia była zawsze moim hobby. Na początku interesowałam się wyłącznie krajobrazami, ale po urodzeniu pierwszego chłopca w 2002 roku, moją uwagę skupiłam na fotografii dziecięcej.”

sen-dziecka2

sen-dziecka3

sen-dziecka4

„W 2010 roku po zobaczeniu zdjęć Adele Enersen z jej śpiącą córeczką, zaczęłam eksperymentować w podobny sposób z moim trzymiesięcznym synem.”

sen-dziecka5

sen-dziecka6

„Wychowałam się na bajkach i to one dały mi wiele pomysłów, z których ochoczo korzystałam.”

sen-dziecka7

sen-dziecka8

„Każdego dnia przed drzemką mojego syna, staram sobie wyobrazić jego jako bohatera moich ulubionych odcinków.”

sen-dziecka9

sen-dziecka10

„Po tym jak Wengenn usypia, przenoszą go w centrum scenerii i zaczynam tworzyć obraz.”

sen-dziecka11

sen-dziecka12

„Moim zamiarem było stworzenie serii zdjęć, przedstawiających wyimaginowany, inspirujący świat.”

sen-dziecka13

sen-dziecka14

„Dziś mając za sobą ponad 100 fotografii widzę, że każda z nich tworzy magiczną całość o nazwie Wengenn w Krainie Czarów.”

sen-dziecka15

sen-dziecka16

„Chińska wersja albumu została opublikowana w Tajwanie w lipcu 2012 roku. Książka przedstawia moją pracę zza kulis oraz zdradza szczegóły, które mogą być przydatne podczas wykonywania podobnych zdjęć.”

sen-dziecka17

sen-dziecka18

sen-dziecka19

sen-dziecka20

sen-dziecka21

sen-dziecka22

sen-dziecka23

sen-dziecka24

sen-dziecka25

„Jestem bardzo wdzięczna, że miałam taką okazję podzielić się z Wami moim fotografiami, ale co ważniejsze – przekazać Wam trochę miłości, radości i dumy matki, tworzącej coś dla mnie niezapomnianego.”

Spraw, aby Twoi znajomi tak samo jak Ty przenieśli się w magiczny świat Quennie! Udostępnij jej zdjęcia.

Może Cię zainteresować

zamknij