×

Jest nagranie z wypadku karetki na przejeździe w Puszczykowie. Kierowca próbował ratować sytuację

Wczoraj na przejeździe kolejowym w Puszczykowie doszło do tragicznego wypadku. Pociąg Intercity relacji Katowice-Gdynia wjechał w karetkę. Pojazd utknął pomiędzy rogatkami. Na miejscu zginęło dwie osoby, a jedna została ranna. Właśnie udostępniono nagranie z tego przerażającego zdarzenia.

Próbował ratować sytuację

Na kilkuminutowym filmie widać, że kartka wjechała na przejazd w momencie, gdy zapory zamykały się. Pojazd został więc uwięziony pomiędzy rogatkami. Wtedy kierowca ambulansu zdecydował się, aby ustawić samochód równolegle do torów, a przy jednym z zamkniętych szlabanów. Miał najprawdopodobniej nadzieję, że „zmieści się”. Niestety, tak się nie stało i już kilka sekund później doszło do zderzenia. Rozpędzony pociąg zahaczył w prawy bok karetki.

Oto moment wypadku:

Tak doszło do tragicznego wypadku karetki – nagranie z monitoringu

Moment tragicznego wypadku karetki na przejeździe kolejowym zarejestrowały kamery monitoringu. Link do artykułu w komentarzu pod filmem.

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna – OSP.pl Czwartek, 4 kwietnia 2019

Kierowca walczy o życie

W wyniku tego wypadku śmierć poniosły dwie osoby, a jedna została ciężko ranna. Chodzi o kierowcę karetki. Wiadomo już, że przeszedł skomplikowaną operację. Jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny.

Może Cię zainteresować

zamknij