×

Tragedia w kopalni Murcki-Staszic. Zginął były piłkarz GKS Katowice i jego kolega

32-letni Damian Florek, były piłkarz GKS-u Katowice zginął tragicznie w kopalni Murcki-Staszic, gdzie pracował jako górnik. Na poziomie 900 metrów mężczyzna stracił przytomność. Ratownicy robili wszystko, aby uratować mężczyznę. Niestety nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

Do tragedii doszło w czwartek 21 lutego 900 metrów pod ziemią na pokładzie 510

Odnaleziono w miejscu tragedii dwóch mężczyzn, pracowników działu wentylacji. Nie dawali znaku życia, a lekarz przybyły na miejsce niestety mógł tylko stwierdzić ich zgon. Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, w rozmowie z Fakt24, powiedział: „Wszystko wskazuje na to, że znaleźli się w atmosferze niezdatnej do oddychania. W kopalni nie odnotowano żadnego wstrząsu. Teraz należy wyjaśnić, dlaczego do tego doszło”.

O tragicznej śmierci Damiana Florka poinformował także klub GKS

Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci Damiana Florka – byłego piłkarza GKS-u Katowice. W imieniu całego Klubu składamy rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje

Szerzej o tragedii powiedziała Polska Agencja Prasowa, sugerując, że górnicy nie powinni w ogóle znaleźć się w tym miejscu tego dnia, ponieważ planowano to na niedzielę, a wówczas towarzyszyliby im ratownicy.

Kondolencje dla rodzin górników…

Może Cię zainteresować

zamknij