×

W Centrum Zdrowia Dziecka wykryto koronawirusa!

U jednego z pracowników Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie wykryto koronawirusa. Obecnie jest ustalana lista osób, które miały kontakt z zarażonym. Centrum pracuje normalnie, a o wykryciu koronawirusa został powiadomiony sanepid.

Reklama

Koronawirus w Centrum Zdrowia Dziecka

Niestety, jak ujawnił dr. Marek Migdał, szef Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, koronawirus przedostał się do tej placówki. Informację potwierdza rzeczniczka Katarzyna Gardzińska

Wczoraj potwierdzono przypadek koronawirusa u jednego z pracowników Centrum Zdrowia Dziecka. W nocy została ustalona lista osób, które miały kontakt z zakażonym. Trwają badania.

Centrum Zdrowia Dziecka funkcjonuje normalnie. O wykrytym przypadku zarażenia został poinformowany sanepid. Zamknięto już listę osób, które miały styczność z zarażonym pracownikiem. Władze szpitala nie ujawniają tożsamości chorego, ani stanowiska, jakie pełni w placówce. Osoby, mające z nim kontakt są obecnie poddawane testom na obecność koronawirusa.

Reklama

Dotychczasowy bilans koronawirusa

W całej Polsce odnotowano dotąd 246 przypadków zarażenia koronawirusem. W województwie mazowieckim wykryto 38 przypadków, z czego 31 w Warszawie. 227 mieszkańców stolicy znajduje się w szpitalach w związku z podejrzeniem koronawirusa, a 458 osób zostało objętych kwarantanną. 1547 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

W całej Polsce zmarło dotąd pięć osób, wszystkie w wieku powyżej 50 lat.

Źródła: www.czd.pl, www.rdc.pl

Może Cię zainteresować