×

Koronawirus: 7 nowych przypadków w Polsce! W sumie to już 246 chorych na terenia całego kraju

Ministerstwo Zdrowia ujawniło najnowsze dane dotyczące koronawirusa – pojawiło 7 nowych przypadków zachorowań, potwierdzonych testami.

Liczba ciągle rośnie

W sumie w Polsce odnotowano już 246 potwierdzonych przypadków zachorowań, w tych 5 osób które zmarły.

Nowe przypadki odnotowano w województwach warmińsko-mazurskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Liczba chorych stale rośnie, a Ministerstwo Zdrowia regularnie podaje informacje o kolejnych zarażonych za pośrednictwem swojego Twittera

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 246/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dobre wiadomości

Na szczęście pojawiają się też dobre wiadomości – wczoraj podano, że pierwszy pacjent w Polsce, u którego wykryto koronawirusa, opuścił szpital.

Wcześniej ministerstwo podało informację, że udało się w Polsce wyzdrowieć już 13 osobom. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, liczba zarażonych COVID-19 wciąż rośnie. Dlatego władze apelują o pozostanie w domach, częste mycie rąk i unikanie zgromadzeń! Wirus przenosi się droga kropelkową, wiec najlepszą profilaktyką jest unikanie osób, które mogą nas zarazić i higiena.

Polecane

Może Cię zainteresować