×

Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka. Żona artysty nie kryła łez

W sobotę 10 kwietnia odbyły się uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka. Rozpoczęły się o godzinie 12:00 w archikatedrze łódzkiej. Tuż przy trumnie siedziała zapłakana żona artysty.

Ostatnie życzenie artysty

Śmierć słynnego piosenkarza wstrząsnęła całą Polską. Nie dziwi zatem decyzja, że zdecydowano, by ostatnia droga Krzysztofa Krawczyka była transmitowana na żywo. Wcześniej zgodę musiała rzecz jasna wyrazić rodzina.

Jak poinformował menedżer artysty Andrzej Kosmala:

Zgłosiło się do nas Ministerstwo Kultury i Sztuki z pytaniem, czy rodzina życzy sobie, by pogrzeb był państwowy. Krzysztofowi należy się pogrzeb z honorami. Jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, to poinformujemy o tym. Na pewno msza będzie transmitowana przez Telewizję Polską.

Podano już także pierwsze szczegóły dotyczące transmisji. Niewiele osób miało także świadomość o wyjątkowej, ostatniej prośbie Krzysztofa Krawczyka. Poprosił on, aby w trumnie znalazły się dwa wyjątkowe przedmioty. Jak tłumaczył menedżer:

Spełnimy dwa ostatnie życzenia Krawczyka. Włożymy mu do trumny mikrofon, ten do którego przez 26 lat śpiewał w studiu muzycznym K&K Studio, a także czarne okulary, w których występował na scenie.

Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka

Pogrzeb rozpoczął się o godzinie 12:00 w archikatedrze łódzkiej. Mszę żałobną rozpoczął arcybiskup Grzegorz Ryś a cała uroczystość ma charakter państwowy. W ławach wśród gości znalazł się m.in. minister kultury Piotr Gliński.

Przy trumnie zmarłego artysty dojrzeć można było wartę honorową.

W pierwszym rzędzie zasiadła załamana żona Ewa Krawczyk. Obok siedział przyjaciel i menedżer Krzysztofa Krawczyka – Andrzej Kosmala.

Wśród zebranych były także inne gwiazdy show biznesu i bliscy przyjaciele: Norbi, Robert Janowski, czy Marian Lichtman. W trakcie czytania żałobnicy usłyszeli list do Koryntian, a Słowo Boże łamiącym głosem przeczytał Daniel Olbrychski.

Żona Krzysztofa Krawczyka nie kryła wzruszenia…

Za oprawę muzyczną uroczystości odpowiadał zespół „Siewcy Lednicy”. Jest on związany ze Wspólnotą „Lednica 2000”.

Fotografie: TVP

Polecane

Może Cię zainteresować