×

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka w TVP. Podano szczegóły transmisji

Telewizja Polska pokaże pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Podano szczegóły transmisji. O której będzie można zobaczyć uroczystość o charakterze państwowym?

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny. Artysta w ostatnich tygodniach życia przebywał w szpitalu, gdzie walczył z zakażeniem koronawirusem. Chociaż wydawało się, że Krawczyk pokonał chorobę, stan piosenkarza gwałtownie się pogorszył. Legendarny artysta odszedł w wieku 74 lat, ale jego śmierć (według słów żony Krawczyka) nie miała związku z Covid-19.

Kondolencje napływają z całej Polski. Przeboje pana Krzysztofa znali i nucili wszyscy, niezależnie od preferencji muzycznych i wieku. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną uroczystości pogrzebowe będą miały skromny charakter. Przypomnijmy – wprowadzone przez rząd obostrzenia regulują również liczbę osób na pogrzebie.

Wiemy już, że ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka rozpocznie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12:00 w archikatedrze w Łodzi. Następnie gwiazdor polskiej estrady spocznie na cmentarzu w Grotnikach, niedaleko Łodzi. To miejsce, w którym Krzysztof i Ewa Krawczykowie byli związani przez wiele lat. Pogrzeb artysty na cmentarzu zaplanowano na godz. 15.

Uroczystość będzie miała charakter państwowy, o czym poinformował w rozmowie z PAP proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach, Bernard Briks.

Transmisja w TVP

Jak przekazał menedżer, a jednocześnie wieloletni przyjaciel artysty, Andrzej Kosmala, transmisję z uroczystości pogrzebowych pokaże Telewizja Polska. Dzięki temu fani artysty z całego kraju będą mogli uczestniczyć w uroczystościach.

Zgłosiło się do nas Ministerstwo Kultury i Sztuki z pytaniem czy rodzina życzy sobie, by pogrzeb był państwowy. Krzysztofowi należy się pogrzeb z honorami. Jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, to poinformujemy o tym. Na pewno msza będzie transmitowana przez Telewizję Polską

– tłumaczy w rozmowie z Super Expressem Andrzej Kosmala.

Możliwe, że ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka pokażą także Polsat News i TVN24.

Przypomnijmy, że rodzice gwiazdora – Lucyna i January Krawczykowie również byli artystami. To po ojcu Krawczyk odziedziczył głos i talent muzyczny. January Krawczyk był śpiewakiem. Zmarł w wieku 57 lat, a artysta długo nie mógł się pogodzić z przedwczesną śmiercią ukochanego taty. Rodzice piosenkarza poczęli na cmentarzu Doły w Łodzi.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować