×

10 latek wyszedł na scenę The Voice Kids. Jurorzy płakali, gdy usłyszeli jego głos

Fragment występu tego chłopca, który w serwisie youtube.com ma już ponad 2,7 mln wyświetleń, można było obejrzeć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Prawdopodobnie to najmłodszy śpiewający chłopiec wśród tegorocznych uczestników programu The Voice Kids.

Śpiewający mały dżentelmen

Mowa o 10-letnim Oliwierze Szocie z Nowosielca. Uroczym i uzdolnionym brunecie, który zamiast kupować sobie lody, przynosi mamie kwiaty! Twierdzi, że trzeba być odważnym, uprzejmym i pomagać ludziom.

Chłopiec chciałby zostać aktorem i piosenkarzem, jak sam mówi:

Bardzo, bardzo dużo śpiewam, naprawdę masakra, bardzo dużo, nawet jak lepię z plasteliny – dużo, jeżdzę na rolkach – dużo, na deskorolce – dużo, jak się myję – dużo.

Grupa Wsparcia Oliwiera

Poza najbliższą rodziną, kibicują mu również uczestnicy zajęć wokalnych NCK „Sokół” w Nisku Oddział w Nowosielcu. Wyjazd reprezentantów Grupy Wsparcia Oliwiera do Warszawy na nagrania do programu The Voice Kids 2, współfinansowali burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz sołtys wsi Nowosielec.

Tata Oliwiera wierzył w syna przez cały czas. Przed występem ze wzruszeniem powiedział:

Cieszę się, że go mam i myślę, że da sobie radę

Mały stres, duża radość

10-latek odczuwał lekki stres, jak to zwykle bywa na występach. Martwił się przed przesłuchaniem, czy się nie pomyli i czy jurorzy się odwrócą…. ale gdy tylko wziął mikrofon do ręki i wszedł na scenę, trema go opuściła. Biła od niego niesamowita radość.

Widownia ożywiła się już na sam widok młodego piosenkarza. Ten pomachał do nich i zaczął śpiewać „Ulepimy dziś bałwana” z filmu „Kraina Lodu”.

Reakcja jurorów zaskoczyła wszystkich

Według zasad programu, trenerzy są odwróceni tyłem do występującego. Dopiero, gdy usłyszą śpiew i będą chcieli mieć uczestnika w swojej drużynie, naciskają przycisk i mogą się odwrócić.

Na odwracające się fotele jurorów nie trzeba było długo czeka. Już w 32 sekundzie występu Oliwiera odwraca się Dawid Kwiatkowski, zaraz po nim Tomson i Baron oraz Cleo. Wszyscy jurorzy są zachwyceni i rozczuleni. Publiczność w studiu szaleje.

Oliwier z radością dokończył swój występ. Oklaskom nie było końca. Każdy z trenerów podbiegł do młodego uczestnika, przybijając z nim „piątkę”.

Wybieranie drużyny

W końcu nadszedł moment, w którym chłopiec musiał wybrać w jakiej drużynie chce śpiewać.

Tomson i Baron próbowali przekonać Oliwiera, aby to właśnie ich wybrał. Kombinowali jak mogli, mówiąc m.in. o wspólnym lepieniu bałwanów.

Cleo była pod tak wielkim wrażeniem chłopca, i powiedziała tylko:

Jesteś tak słodki, że ja jestem oczarowana. Serduszko Cleo bije do Ciebie

Dawid Kwiatkowski stwierdził, że Oliwierek dał wszystkim szczęście przychodząc do tego programu, ale on sam najbardziej będzie szczęśliwy, jeśli usłyszy trzy słowa „wybieram drużynę Dawida”.

Młody artysta, z uśmiechem na twarzy oznajmił wszystkim: wybieram DAWIDKA!

Oliwier Szot brał już udział w wielu konkursach lokalnych i ogólnopolskich, które kończyły się sukcesami. The Voice Kids na pewno będzie dla niego dużym wyzwaniem. Jednak, co do jego talentu i uroku osobistego nie mamy najmniejszych wątpliwości.

Może Cię zainteresować