×

Tańcząca i śpiewająca grupa Romów na Krupówkach. Nagranie podzieliło internautów

Tańcząca i śpiewająca grupa Romów na Krupówkach to widok, który towarzyszy mieszkańcom Zakopanego i podróżującym tam turystom już od jakiegoś czasu. Fragment występu został opublikowany na TikToku. Nagranie cieszy się ogromną popularnością. Do dnia dzisiejszego zostało wyświetlone ponad 3,2 miliona razy! Czy to oznacza, że są zachwyceni Romami? Niekoniecznie. Zdania są mocno podzielone.

Tańcząca i śpiewająca grupa Romów na Krupówkach

Przez zimową stolicę Polski każdego roku przewija się tysiące turystów. Tysiące także przechadza się po Krupówkach, czyli najsłynniejszym deptaku w Zakopanem, pełnym restauracji, hoteli, barów, sklepów i różnych atrakcji. Od pewnego czasu atrakcją na Krupówkach jest grupa śpiewających, grających i tańczących Romów.

Nagrania z ich udziałem trafiły do sieci. Można je znaleźć m.in. na TikToku. Jedno z nich obejrzano ponad 3,2 miliona razy.

grupa Romów na Krupówkach
TikTok

Na nagraniu widzimy grupę mężczyzn śpiewających przebój disco-polo zespołu Andre pt. „Ale Ale Aleksandra”. Zespół dopełnia dwóch małych chłopców, którzy tańczą w rytm muzyki. Wszyscy razem tworzą spójną całość, obok której ciężko przejść obojętnie.

To po prostu trzeba zobaczyć:

@slaweeeek #zakopane #dc #stitch #cukierki ♬ dźwięk oryginalny – Sławek Kluska

Reakcje internautów

Nagranie co prawda wyświetlono ponad 3 miliony razy, ale jakie były reakcje internautów? Opinie były różne. Jedni chwalą Romów: doceniają ich zdolności muzyczne, dziękują za zapewnianie rozrywki czy chwalą za znajomość języka polskiego.

Są też tacy, którzy zwracają uwagę na „drugie dno” i udział dzieci w zespole. Dzieci, które godzinami muszą stać na ulicy, podczas gdy rówieśnicy będący w ich wieku spędzają ten czas w szkole.

Oto kilka z komentarzy:

Widziałam ich na żywo, mega klimat tam robią 😁

Mój tata by się tam odnalazł

Realizują pasję i zarabiają jak ludzie. Brawo, szacunek

Teraz chyba oni są wizytówką Zakopanego. Najstarsi górale pewnie się nie spodziewali

Nie zastanawia was, dlaczego te dzieci nie są w szkole?

Każdego to bawi, ja niestety widzę krzywdę dzieci, gdzie ich dzieciństwo? Stoją po parę godzin i muszą zarabiać na starych…

A jakie jest Twoje zdanie na temat występów Romów?

@prostoprawnie Trochę prywaty 😉 #zakopane #zakopane2021 ♬ dźwięk oryginalny – Prostoprawnie

Źródła: www.tiktok.com
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), TikTok

Może Cię zainteresować

zamknij