×

Siostra zobaczyła zwłoki swojego brata i zaniemówiła. Wyłupano mu gałki oczne w kostnicy

Dawno nie słyszeliśmy o tak przerażającym zachowaniu względem zmarłej osoby. Istny horror rozegrał się 30 października w Ningxiang w Chinach. W jednym z tamtejszych szpitali w skutek niewydolności wielonarządowej zmarł mężczyzna imieniem Li. Kiedy kilka godzin później ciało zmarłego zobaczyła siostra mężczyzny, nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Skandal w kostnicy

Zmarłemu pacjentowi wyłupiono i skradziono gałki oczne. Całą sytuację siostra zmarłego postanowiła opisać w mediach społecznościowych domagając się jednocześnie ukarania winnych osób.

Lewy oczodół wypchano wacikami, w prawym tkwiło narzędzie chirurgiczne. Obie gałki oczne zniknęły. Proszę, zwróćcie mojemu bratu godność. To makabryczne i nieludzkie działanie dotknęło naszą rodzinę w chwili, gdy nasze serca przepełnia ból – napisała w mediach społecznościowych siostra zmarłego

Kto mógł tego dokonać?

Cała sprawa natychmiast trafiła w ręce policji. Funkcjonariusze już w minioną środę zatrzymali cztery podejrzane o zbezczeszczenie zwłok osoby. Wszystko wskazuje na to, że są wśród nich pracownicy kostnicy, co mogłoby znacznie ułatwić całej grupie kradzież gałek ocznych. Służby podejrzewają, że to niepierwsze tego typu działania przestępców, którzy mogą być częścią znacznie większej grupy handlującej ludzkimi narządami.

Szczegóły zatrzymania, jak i dalszy los przestępców, na chwilę obecną nie są znane. 

Może Cię zainteresować

zamknij