×

Udusił kolegę papierem toaletowym. Tragedia w Ośrodku Wychowawczym

Udusił kolegę papierem toaletowym podczas kwarantanny. Zabójcą jest 15-latek. Podczas przesłuchania przyznał się do winy.

Tragiczny skutek kwarantanny

3 września personel Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łańcucie podjął decyzję o skierowaniu na kwarantannę 14-letniego Aleksandra. Nie została ona zalecona przez sanepid, jednak dyrekcja ośrodka uznała, że chłopiec może być zakażony.

Wcześniej prowadził burzliwe życie. Wychowywał się w Bytomiu, jednak stwarzał spore problemy regularnymi ucieczkami z domu i wagarami. Jak ustalił Dziennik Zachodni, obracał się w patologicznym towarzystwie. W sierpniu 2018 roku został umieszczony w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Sądowej 5 w Bytomiu.

Jak wspomina dyrektorka placówki:

Spędził tutaj dwa lata i decyzją sądu został przeniesiony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łańcucie. Nie było w tym nic nadzwyczajnego, tak jak w wielu przypadkach chodziło o ucieczki i postępujący stopień demoralizacji.

udusił kolegę papierem toaletowym
Freepik

Udusił kolegę papierem toaletowym

W Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie został poddany kwarantannie. Jak tłumaczy dyrekcja: „na wszelki wypadek”.  14-latek został zamknięty w pokoju ze starszym o rok kolegą.

Piątego dnia kwarantanny pracownicy placówki zauważyli, że Olek nie daje oznak życia. Wezwany do ośrodka lekarz stwierdził zgon w wyniku uduszenia kulką uformowaną z papieru toaletowego, wepchniętą do przełyku.

15-letni kolega podczas przesłuchania przyznał, że to zrobił. Dyrektorka ośrodka nie ukrywa, że jest wstrząśnięta tym, co się stało:

Jest to dla nas ogromny szok. Mam długi staż pracy, ale to pierwszy taki przypadek śmierci, a jak już dowiedzieliśmy się z mediów: zabójstwa.

Decyzja, czy 15-letni zabójca będzie odpowiadał za swój czyn jako osoba dorosła, czy nie, należy do sądu. W najgorszym przypadku grozi mu do 25 lat więzienia. W najlepszym: pobyt w ośrodku wychowawczym do ukończenia 21 lat.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.se.pl, wiadomosci.radiozet.pl, natemat.pl
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij