×

Modelka nazwała Putina „psychopatą”. Ciało 23-latki znaleziono w walizce

Rosyjska modelka nazwała Putina „psychopatą” i otwarcie krytykowała go w mediach społecznościowych. Gdy zaginęła, niektórzy sądzili, że ma to związek z jej postawą. Teraz, rok po zaginięciu Gretty Vedler, zagadka została rozwiązana. Znaleziono ciało pięknej modelki. Było w walizce.

Modelka nazwała Putina „psychopatą”

Na początku 2021 roku 23-letnia rosyjska modelka Gretta Vedler otwarcie skrytykowała Władimira Putina. Na swoim koncie w mediach społecznościowych nazwała go „psychopatą i socjopatą”. Pisała, że jego dążenie do „wzmocnienia integralności Rosji” spowoduje wiele łez i mówiła, że ma to związek z dzieciństwem tyrana.

Nie mógł się bronić ze względu na słabą fizjonomię, niedziwne więc, że po szkole prawniczej dołączył do KGB. Tacy ludzie od dzieciństwa są nieśmiali i strachliwi, boją się hałasu, ciemności i obcych

– pisała Vedler.

Nic dziwnego, że gdy zaginęła, wiele osób łączyło ten fakt z jej krytyką wobec prezydenta Rosji.

Zagadka rozwiązana. Ciało modelki odnaleziono w… walizce

Dopiero po roku od zaginięcie Gretty odnaleziono jej ciało. Było ukryte w walizce, a ta schowana w bagażniku samochodu pod Lipieckiem w Rosji.

Prawdopodobnie zbrodnia nie miała nic wspólnego z polityką. Do zabójstwa przyznał się Dmitrij Korowin – chłopak modelki. 23-latek długo pozostawał nieuchwytny. By odsunąć wszelkie podejrzenia, po śmierci Gretty zamieszczał w mediach społecznościowych posty w jej imieniu. Chciał, żeby wszyscy myśleli, że 23-latka żyje i przez jakiś czas udało mu się osiągać ten cel. Aż przyjaciel Gretty złożył zawiadomienie o jej zaginięciu, a policja wszczęła śledztwo.

Dmitrij twierdzi, że motywem zbrodni była zazdrość i kłótnia o pieniądze. Również rosyjskie służby utrzymują, że zbrodnia nie miała związku z poglądami politycznymi modelki.

Źródła: www.se.pl, www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x