×

NASA alarmuje, że 9. września może dojść do najgorszego. Lepiej zapamiętaj tę datę

NASA alarmuje: „Uderzenie asteroidy o średnicy 40 metrów najprawdopodobniej jeszcze w tym roku”. Wszyscy są zaniepokojeni tym, że w Ziemię może uderzyć kosmiczny głaz. Naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) także informują o tym i podają konkretną datę: 9 września 2019 roku. Czy faktycznie dojdzie do zderzenia?

Uderzenie asteroidy z założenia jest czymś niebezpiecznym. Czy może dojść do najgorszego? Jakie mogą być skutki zderzenia obiektu o nazwie 2006 QV89 z naszą planetą?

Naukowcy odkryli asteroidę kilkanaście lat temu. Jej średnica wydaje się niewielka, ale jest wystarczająca, aby wyrządzić szkody. Badacze zastanawiają się, gdzie może spaść. Niektórzy są wręcz przekonani, że w związku z tym ludzkość jest w poważnym niebezpieczeństwie.

Uderzenie asteroidy

Czy opinii publicznej zostały przekazane jakiekolwiek szczegółowe informacje na temat uderzenia asteroidy?

Na razie wiemy tylko tyle, że zmierza w naszą stronę. Więcej szczegółów będziemy znać już w lipcu. Wtedy naukowcy podadzą dokładną trajektorię lotu asteroidy. Internauci podchodzą sceptycznie do wszelkich informacji na temat podobnych uderzeń w Ziemię. Są zdania, że to tylko manipulacja i próba wzbudzenia zainteresowania.

Jeśli jednak okaże się, że asteroida zmierza w naszą stronę i nie ma szansy na to, aby ominąć Ziemię, będziemy mieć niewiele czasu. Naukowcy są bowiem pewni, że 9 września 2019 roku ciało niebieskie będzie najbliżej Ziemi. Niektórzy już dziś prognozują, że dojdzie do najgorszego. Przywołują eksplozję, do której doszło ponad 100 lat nad Syberią. Wówczas eksplozja powaliła drzewa w promieniu 40 kilometrów.

Jeśli faktycznie będzie mieć miejsce bezpośrednie uderzenie asteroidy, na przykład w mocno zaludnionej części świata, zginą setki tysięcy, a nawet miliony ludzi

Może Cię zainteresować

zamknij