×

Donald Tusk o oświadczeniu Kaczyńskiego: „Nie strasz, nie strasz, bo się…”

Tusk o oświadczeniu Kaczyńskiego wypowiedział się bardzo dobitnie. Posłużył się nawet niecenzuralnym zwrotem. Polityk zadeklarował także wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego.

Tusk o oświadczeniu Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński powiedział w oświadczeniu, że jedyny możliwy termin wyborów prezydenckich to 28 czerwca:

Nasze stanowisko jest jednoznaczne, wspólne. Wybory będą przeprowadzone, jeżeli będą jakieś próby przeciwstawiania się temu, to będziemy wykorzystywali wszystkie środki, jakie przynależą państwu, po to, by prawo zostało wykonane.

Według prezesa PiS, „ci którzy proponują [inne terminy wyborów – przyp. red.] sieją zamęt i za nic mają konstytucję”.

W rozmowie z TVN24, były szef Rady Europejskiej, Donald Tusk został poproszony o wypowiedzenie się na temat oświadczenia wydanego przez Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarz zapytał go o to, czy słowa prezesa PiS odebrał jako groźbę.

Chciałbym zdjąć odium, które nad tą władzą jest widoczne, że ona jest groźna. Jak słyszę takie słowa, to mam ochotę powiedzieć do pana Kaczyńskiego: Nie strasz, nie strasz… nie będę kończył tego starego polskiego powiedzenia, jeszcze nie ma godziny 22, ale wiecie państwo, co mam na myśli.

– stwierdził Tusk.

Według niego, nie należy bać się polityków PiS, bo obecnie rządzący „to ludzie, którym wszystko wylatuje z rąk”:

Nie ma się czego bać, trzeba ich odsunąć od władzy, bronić kraj przez permanentnym nieudacznictwem. Takich polityków, jak Jarosław Kaczyński, należy się raczej wystrzegać i trzeba zrobić wszystko, by nie rządzili w Polsce.

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej postanowił także skomentować zniesienie przed rząd obowiązku zakrywania twarzy. Jeszcze do niedawna Minister Zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że maseczki będziemy nosić do momentu wynalezienia szczepionki. Tymczasem od soboty zostanie poluzowane to obostrzenie.

Dziś wszyscy albo prawie wszyscy Polacy mają wrażenie, że ta władza nie wie, co ma robić w czasie pandemii. Jeśli ktoś uważa, że maski chronią, to nie może zmieniać zdania następnego dnia.

– powiedział Donald Tusk.

Wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego

Dziennikarz zapytał również polityka o wymianę kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Według Tuska, Rafał Trzaskowski ma „realne szanse wygrać wybory”:

Start prezydenta Rafała Trzaskowskiego jest naprawdę bardzo dobry. Wykazuje niezwykłą energię. Ja zresztą znam go od lat i wiem. To jest człowiek nie tylko kompetentny, ale z taką – powiedziałbym – radosną odwagą. To jest człowiek, który nie boi się wyzwań. Naprawdę twardy gość.

Przewodniczący EPL zadeklarował także, że zbierze podpisy dla Trzaskowskiego w Brukseli:

Zbiorę na pewno ponad 100.

Źródła: www.rmf24.pl, www.se.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować