×

Eurowizja 2019 w Tel Awiwie. Poznaliśmy piosenkę, którą zaśpiewa na konkursie zespół Tulia

Długo czekaliśmy na ogłoszenie reprezentantów Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji 2019. Gdy juz było pewne, że do Tel Awiwu pojadą dziewczęta z grupy Tulia, zaczęły się spekulacje nad wyborem utworu. W końcu wiemy, co zaśpiewają Polki!

Zgodnie z zasadami

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w Tel Awiwie, bo ostatnia zwyciężczyni konkursu – Netta, reprezentowała Izrael. Wykonywała wtedy piosenkę „Toy”.

Komisja wybrała zespół Tulia

Naszymi reprezentantkami będą cztery wokalistki: Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak, które wykonują klasyczne wokale połączone z folkową muzyką i nowoczesną produkcją.

Dziewczyny po mistrzowsku przerobiły takie utwory jak „Nieznajomy” Dawida Podsiadło czy „Nothing Else Matters” zespołu Mettalica. Mają również na swoim koncie dwie autorskie piosenki.

Piosenka na Eurowizję

Już jakiś czas temu wokalistki Tulii uchyliły rąbka tajemnicy na temat wybieranego utworu:

Piosenka będzie pochodziła z naszej autorskiej płyty wydanej w listopadzie, bo regulamin Eurowizji zabrania coverów. Mamy swój autorski materiał, bardzo fajne piosenki. Obecnie trwają techniczne sprawy związane z tym, jak będzie brzmiała piosenka. My bardzo chcemy, żeby móc zaśpiewać po polsku. Trzymamy się tego, na to liczymy i upieramy się przy tym

Spodziewano się tego

Od jakiegoś czasu zakładano, że Tulia wykona na Eurowizji piosenkę „Pali się”. I faktycznie tak będzie. Jednak dziewczyny zaśpiewają w języku angielskim. Potwierdzono te informacje 8 marca w specjalnym komunikacie.

„Fire of Love”

W utworze można doszukać się brzmienia podobnego do muzyki Led Zeppelin, czy grupy The White Stripes. Jednak nadal rockowe dźwięki łączą się z folkowym klimatem. Z kolei, inspiracją do stworzenia teledysku był film „Zimna wojna” Pawlikowskiego, nominowany do Oscara.

Zobaczcie sami

Czy mamy szansę na zwycięstwo w konkursie z takim utworem?

Może Cię zainteresować

zamknij