×

Trzęsienie ziemi we Francji. Doszło do niego na terenie, który nie jest aktywny sejsmicznie

Trzęsienie ziemi we Francji miało siłę 5,4 w skali Richtera. Odczuwalne było w okolicach Motelimaru. Cztery osoby zostały ranne, a stan jednej z ofiar określa się jako ciężki.

Trzęsienie ziemi we Francji

Agencja AFP, powołując się na władze departamentów Ardeche i Drome poinformowała, że dzisiaj, tj. 11 listopada na południowym wschodzie Francji doszło do ruchów sejsmicznych o magnitudzie 5,4.

Trzęsienie ziemi były odczuwalne w Lyonie, Montpellier, Saint-Etienne, Grenoble, Awinionie i Marsylii. Jak podkreślają specjaliści, było ono wyjątkowo silne i w dodatku wystąpiło na terenie, który „nie jest zbyt aktywny sejsmicznie”.

Cztery osoby ranne, w tym jedna ciężko

W wyniku trzęsienia ziemi ucierpiały cztery osoby. Jedna z nich została ciężko ranna w rejonie Drome. Znajdowała się bowiem na rusztowaniu, które runęło, gdy wystąpiły drgania sejsmiczne. Obecnie przebywa w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Jej stan jest ciężki.

Pozostałe ofiary trzęsienia miały więcej szczęścia. Jak donoszą władze departamentu Ardeche, osoby te odniosły tylko lekkie obrażenia.

Skutkami wstrząsu najbardziej zostali dotknięci mieszkańcy Le Teil, dlatego prefekt Ardeche zwrócił się do nich z prośbą, by „na razie pozostawali poza domami”

Źródła: www.fakt.pl, www.tvp.info, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Imgur.com

Polecane

Może Cię zainteresować