×

Trzaskowskiemu puściły nerwy! Ostra wypowiedź w sprawie decyzji dot. 1 listopada

Szokująca wypowiedź Trzaskowskiego w sprawie Święta Wszystkich Świętych. Prezydent Warszawy nie zgadza się z oficjalnym stanowiskiem premiera Morawieckiego. Czy zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje?

Szokująca wypowiedź Trzaskowskiego

Choć obecnie głównym tematem poruszanym w kontekście Warszawy jest nieprzerwanie przybierający na sile Strajk Kobiet, to nie jest to jedyne ważne wydarzenie ze stolicy. Prezydent miasta, Rafał Trzaskowski wprawił wszystkich w zaskoczenie swoją wypowiedzią na temat nadchodzącego Święta Wszystkich Świętych. Po tym jak Mateusz Morawiecki ogłosił, że już od jutra (31.10) cmentarze zostają zamknięte na aż 3 dni, włodarz Warszawy postanowił przedstawić własne stanowisko. Rafał Trzaskowski bez ogródek skrytykował postępowanie rządu. Stwierdził, że miasto poniosło już ogromne koszty, wynikające z przygotowań do obchodów dnia Wszystkich Świętych. Jego zdaniem ze względu na późne ogłoszenie decyzji przez rządzących, miasto dozna poważnych strat, sięgających miliona złotych! Na taką kwotę Trzaskowski wycenił koszt przygotowań do listopadowego Święta. 

szokująca wypowiedź Trzaskowskiego 2
Twitter

Decyzja rządu

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powiedział:

Od kilku czy kilkunastu dni pytacie nas, co z dniem Wszystkich Świętych. Analizowaliśmy ten problem bardzo dokładnie i podjęliśmy decyzję, że zarówno dzień poprzedzający Wszystkich Świętych, jak i dzień Wszystkich Świętych, a także Dzień Zaduszny to będą dni, w czasie których cmentarze będą zamknięte. A więc: sobota, niedziela, poniedziałek – cmentarze będą zamknięte.

Decyzja była podyktowana nieustannie pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju. Zdaniem rządzących za wzrost dobowej ilości zakażeń odpowiadają protestujący, a nie niewydolny system opieki zdrowotnej. Temat zamknięcia cmentarzy już niejednokrotnie pojawiał się mediach, ale za każdym razem był jedynie zlepkiem spekulacji. Teraz to już pewne. Cmentarze będą zamknięte. Reakcja Rafała Trzaskowskiego na tę decyzję była zaskakująca.

szokująca wypowiedź Trzaskowskiego 3
Twitter
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować