×

Na świat przyszły kolejne trojaczki. To dwóch chłopców i dziewczynka

W sobotę na świat przyszły trojaczki w Rudzie Śląskiej. To dwóch chłopców i dziewczynka. Szpital Miejski zapewnia, że czują się bardzo dobrze, podobnie jak ich mama.

Trojaczki w Rudzie Śląskiej

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej ogłosił wspaniałą nowinę. W sobotę (17 października) na świat przyszły trojaczki. To dwóch chłopców i dziewczynka!

W sobotę na świat przyszli Marcelina (waga 1470 g), Michał (1350 g) i Szymon (1650 g). Maluszki urodziły się w 32. tygodniu ciąży, czują się dobrze, ich mama Natalia również. Po wyjściu z naszego szpitala maluchy pojadą do swojego domu w Częstochowie, gdzie czeka na nich tata Maciej. Rodzicom gratulujemy i życzymy dużo zdrowia!

– czytamy na stronie Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Wspomniany szpital to placówka o najwyższym, III stopniu referencyjności, znana ze świetnego oddziału neonatologicznego.

To ich pierwsze dzieci

Dziennik Zachodni miał okazję przeprowadzić wywiad ze świeżo upieczoną mamą. Okazuje się, że to pierwsze dzieci Natalii i Macieja:

O tym, że będziemy mieć trojaczki, dowiedzieliśmy się już na pierwszej wizycie lekarskiej. Dzieci miały zaledwie 7 tygodni, a już było widać, że jest ich trójka. W rodzinie nie mamy ani bliźniąt, ani trojaczków, więc zaskoczenie było duże. Oczywiście cieszyliśmy się z tego, że będziemy mieć trojaczki, ale nie ukrywam, że pojawił się też strach. Na szczęście ciąża przebiegła pomyślnie, i dzieci urodziły się w dobrym stanie.

W domu w Częstochowie na całą czwórkę czeka szczęśliwy tata:

Niestety tata jeszcze nie widział dzieci, bo w szpitalu są obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Ale mam nadzieję, że uda mu się niedługo je zobaczyć.

– wspomina w rozmowie z „DZ” mama trojaczków.

Okazuje się, że rodzina nie miała kłopotów z wyborem imion dla chłopców. Nieco inna sytuacja przedstawiała się w przypadku dziewczynki:

Od razu wiedzieliśmy, że będą Michał i Szymon. Nad imieniem córki – Marcelina – myśleliśmy trochę dłużej, ale też nie przesadnie długo.

Szczęśliwym rodzicom gratulujemy!

Źródła: dziennikzachodni.pl, www.facebook.com, rudaslaska.naszemiasto.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij