×

Bardzo często zdarza się, że w miejscach publicznych musimy zapłacić za korzystanie z toalety, prawda? Kiedy czytacie te słowa, do razu kojarzy Wam się, że taka opłata wynosi około 1, 2 złotych, czyż nie? Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach jest ona o wiele wyższa… W jednej z kawiarni w Kołobrzegu za skorzystanie z WC bez paragonu trzeba zapłacić aż 12 złotych! Jak się okazuje, to nie jedyna nietypowa zasada panująca w tym miejscu…

12 złotych za 3 minutki w toalecie…

Nie od dziś wiadomo, że ceny nad naszym pięknym Bałtykiem są bardzo wysokie. Jednak ta opłata naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie. Wyobraźcie sobie tylko, że musicie zapłacić 12 złotych za przysłowiowe 3 minutki w toalecie… To jednak nie wszystko. Jak zobaczycie na wywieszonej karteczce, w toalecie znajdują się 3 kabiny. Rachunek jest więc bardzo prosty – wchodzi 3 osoby równocześnie, a właściciel lokalu za 3 minuty zgarnia 36 złotych.

Ktoś tu wie, jak zadbać o swój interes…

Kupiłeś, ale nie jest pewne, że zjesz w spokoju…

To niejedna nietypowa zasada owej kawiarni. Nawet jeśli kupisz loda (jednego, malutkiego lodzika), nie oznacza to, że możesz sobie usiąść na kawiarnianych krzesłach i w spokoju go spałaszować. Mało tego! Nie oznacza to również, że skorzystasz z WC. Jednoznacznie podkreśla to kolejna kartka wywieszona na drzwiach do lokalu:

Super Express zbadał sprawę

Reporterzy Super Expressu postanowili zbadać sprawę i wysłali zapytanie do tej kawiarni. Chcieli dowiedzieć się, dlaczego właściciel zdecydował się na tak nietypową cenę za skorzystanie z toalety oraz co ostatecznie uprawnia do bezpłatnego skorzystania z WC. Po pewnym czasie od właściciela TRio Molo Cafe, pana Ryszarda Pileckiego, otrzymali następującą odpowiedź:

Pierwsza sprawa: cena wc jest częściowo zależna od wydajności pomp, które zostały zamontowane na Głowicy Mola. Molo jest obiektem specyficznym. Ja jako właściciel muszę dbać o jak najlepszą obsługę naszych gości, zgodnie z przepisami sanepidu i warunków dopuszczenia kawiarni do działania musimy zapewnić odpowiednią ilość toalet do miejsc w kawiarni. Dlatego cena została podniesiona na okres letni. Druga sprawa to lody i pamiątki. Są to inne podmioty gospodarcze, a więc nie widzę powodu, dla którego miałbym udostępnić toalety za darmo dla ludzi nierobiących zakupu w naszej kawiarni

Polecane

Może Cię zainteresować