×

Tragiczny wypadek w metrze! Jedna osoba zginęła na miejscu, a ponad 40 jest rannych

Tragiczny wypadek w metrze. W mieście Meksyk doszło do zderzenia pociągów. Jeden pasażer nie żyje, kilkadziesiąt osób jest rannych. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z miejsca katastrofy.

Tragiczny wypadek w metrze

Do wypadku doszło w mieście Meksyk w pierwszej linii metra. Dwa pociągi zderzyły się we wtorek około północy (w Polsce była wtedy środa, godz. 7 rano).

Na stacji Tacubaya w zachodniej części stolicy, jeden pociąg staranował drugi, zabijając przy tym jednego z pasażerów. 41 osób zostało rannych.

Ofiara śmiertelna

Lokalne media nie podają wielu informacji na temat jedynej ofiary śmiertelnej tego wypadku. Wiadomo, że zmarły pasażer był mężczyzną.

Jak wynika z informacji podawanych przez lokalne media, wśród rannych są również obaj maszyniści. 41 rannych osób przewieziono do szpitali: Hospital Álvaro Obregón i Clínica Durango.

Przyczyny wypadku

Jeden z maszynistów nie widział, że na stacji znajduje się drugi pociąg metra. Dlaczego tak się stało? Tego nie udało się jeszcze ustalić, ponieważ obaj maszyniści znajdują się w szpitalu. Ich obecny stan zdrowia nie pozwala na przesłuchanie.

Jak czytamy na portalu o2.pl, Claudia Sheinbaum, burmistrz miasta Meksyk, zapewnia:

Przeprowadzimy wszystkie niezbędne analizy i dochodzenie. Ale w tej chwili najważniejsza jest opieka nad rannymi. Wszyscy są pod opieką specjalistów.

Ostatnie podobne zdarzenie w Meksyku miało miejsce w 1975 roku. Również wtedy, na stacji Viaducto, zderzyły się dwa pociągi metra.

Skutki wypadku były jeszcze tragiczniejsze – zginęło wówczas 31 osób, 70 zostało rannych.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl, Twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować